Lastepargis avatakse legendaarsele heliloojale pühendatud pink

Reede keskpäeval avatakse Pärnu Lastepargis heliloojale ja muusikaajaloolasele Valter Ojakäärule pühendatud pink.

Tänavu märtsis tähistanuks Eesti üks tuntumaid heliloojaid ja Pärnu aukodanik Valter Ojakäär 95. sünnipäeva. Pärnu linn otsustas siit pärit ja siin noorusea veetnud Ojakääru mälestuseks paigaldada nimelise pingi.

Ojakäärule pühendatud pink leiab Lastepargis koha eelmisel aastal avatud Neeme Järvi ja kõikidele vanavanematele pühendatud pingi kõrvale. Avamisel osaleb linnapea Romek Kosenkranius ja esineb Rääma põhikooli poistekoor Valter.

Lastepargis asuvad veel rahvatantsuansambli ja seltsi Kajakas loojale Naima Ebrokile ja teatrijuhile-spordiaktivistile Arnold Ebrokile pühendatud pink.

Reedel avatav nimeline pink on selles reas neljas. Linnal on plaanis järjepanu kõik Lastepargi pingid välja vahetada ja linnavalitsuse pressiesindaja Gerli Kõivu sõnade kohaselt on peagi oodata uusi nimelisi pinke.

Ojakäär oli tulihingeline levi- ja džässmuusika propageerija, kes oma tööga raadios ja televisioonis ning ajakirjanduses on publikut muusikaliselt harinud. Peale rohke heliloomingu vedas Ojakäär aastaid saatesarju Eesti Televisoonis ja raadios, kirjutas stsenaariume muusikalistele telefilmidele.

Ojakäärul on silmapaistvaid teeneid Pärnu muusikaelu edendamisel ja linna kultuuriloo ulatuslikul kajastamisel raadio- ja telesaadetes ning raamatutes. 2008. aastal omistas Pärnu linnavolikogu talle linna kõrgeima tunnustuse – Pärnu linna aukodaniku tiitli.

    Loe ka neid

    Tagasi üles