Tarand nõuab EKRE poliitikutelt avalikku vabanduse palumist

Indrek Tarand.

FOTO: Tairo Lutter

Euroopa Parlamendi liige ja Pärnumaal Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirja esinumbrina riigikokku kandideeriv Indrek Tarand edastas meediale kirja, milles teatas, et pakub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmetele Martin Helmele, Urmas Espenbergile, Jaak Madisonile ja Henn Põlluaasale võimalust asju klaarida.

Tarandi esindaja, vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets on nimetatud isikutele saatnud täpsete nõuetega kirjalikud ettepanekud koos tähtajaga.

“Olen märganud, et EKRE väljapaistvate poliitikute juba 26. novembril 2018 alguse saanud avalike valeandmete ja laimu esitamine minu kohta jätkub ja on süsteemne, pean oma õiguste kaitseks ja tõe jalule seadmiseks tegutsema,” kommenteeris Tarand.

Nõuete kohaselt peaksid EKRE poliitikud valefaktide ja ebaterve laimu levitamise eest vabandust paluma ja seda samades kõnetoolides ja meediaväljaannetes, kus nad Tarandit puudutavaid väiteid avaldasid.

Tarand lubas, et kui tema seatud tähtajaks on viisipäraselt vabandust palutud, võtab ta selle vastu ja loeb loo lõpetatuks.

“Sõnavabadusega kaasneb vastutus ja just selles peitub loo moraal,” lisas ta.

Tagasi üles