Galerii: Juubilarist Vana-Pärnu parki hiilib prügi

Naali-Marie Liivrand alustas 22 aastat tagasi ettevõtmisega, mis nüüdseks on kasvanud paljude inimeste toel ligikaudu kahehektariseks hoolitsetud puistuks, mille on omaks võtnud nii eakad kui lapsed.

FOTO: Lilli Tölp

Pärnu sadama ringtee äärde Põllu tänava sihil lookleva sõidutee serva kerkib isetekkeline prügihunnik, küll veel mitte mäemõõtu, sest korda-paar on seal vana praht eest ära põletatud, et uuele ruumi teha. Mõnekümne sammu kaugusel algab Vana-Pärnu park.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Park paistab silma äärmise korrastatuse poolest, olles samal ajal mõnes mõttes niisama isetekkeline kui ennist kirjeldatud prahikuhi. Veel 1990. aastate keskpaiku kasvas pargialal roostik ja 1960. aastatel istutatud kaskede all alusmets, mille alla elanikud olid kuhjanud näiteks olmejäätmeid, lõhutud mööblit, kodumasinaid.

Naali-Marie Liivrand, kes selle umbkaudu kahehektarise maatüki pargiks muutmisega 1997. aasta kevadel algust tegi, meenutas, et puude alt korjati kokku ja viidi linna prügimäele ligemale 20 autokoormatäit sinna aastakümnete jooksul poetatud jäätmeid.

Tagasi üles