Ratsanikud ja suksud trotsisid põrgukuumust

  • Duod pidid trotsima laus­päikest ja temperatuur kerkis üle 30 pügala. “Meil ju veel paksud musta värvi kuuedki seljas. Mul läks näiteks pärast üht sõitu pilt eest ära,” meenutas Saare.
  • Selline ilm mõjutab suksutki. Kuumus võtab ratsult tahte endast palju anda ja koostöö nõrgeneb. Loomad väsivad tavalisest kiiremini nii füüsiliselt kui vaimselt. Parmud ja putukadki ei aita võistlu­sele kaasa. Kuidas siis neljajalgseid sõpru motiveerida?
  • “Tegin ise mõne vea, mille hind osutus kõrgeks, eks see kõik anna jälle kogemusi juurde. Väga jäin rahule hobusega, Jazzu võttis end selles Abu Dhabi kliimas kokku ja andis endast parima," meenutas Tuiken.

Maian Kesküll ja Kevins pälvisid nii noorte- kui juunioride klassis hõbemedali.

FOTO: Külli Tedre-Gavrilov

Ehkki Eesti koolisõidu meistrivõistlustel Harjumaal Perilas valitses põrgukuumus, ei heidutanud see Audruranna ja Pärnumaa ratsaspordiklubi (RSK) sportlasi ega nende neljajalgseid sõpru. Vaprad duod tõid aasta tippsündmuselt hulga esikolmikukohti.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mis on koolisõit? Pärnumaa RSK eestvedaja Riin Ingre Saare sõnutsi on see lühidalt väljendudes hobuste tantsimine. “Traav kohapeal, liikumine külgepidi, kus jalad lähevad visuaalselt risti, galopid-piruetid,” tõi ta näiteid harjutuste kohta, mida kohtunikud ­hindavad. Eri harjutusi on väga palju, samuti võistlusklasse, mis sõltuvad nii sportlaste kui suksude vanusest.

Tagasi üles