iDeal kampaania

Suur pildigalerii: Uhla–Rotiküla elamusjooksul lippasid nii Eesti parim triatleet, kahekordne olümpiahõbe kui kunagine vutikoondislane
Üks spordisõber tuli rajalt kiirabiga ära saata

  • “Kerge treening,” võttis võitja Timmo Jeret elamusjooksu kokku. “Tulin joostes startigi, kümme kilomeetrit.”
  • “Mina vedasin ja Timmo jooksis kaheksa kilomeetrit järel. Aga noh, ta muigas vahepeal ja rääkis teistega juttu, siis andis gaasi ja läinud ta oligi,” kinnitas neljandana lõpetanud, ent meesveteranide (üle 40aastased) seas võidutsenud 113kordne Eesti vutikoondise internatsionaal Raio Piiroja.
  • Üks spordisõber tuli rajalt kiirabiga ära saata.

Uhla-Rotiküla jooks.

FOTO: Elin Hein

Kui mullu andis Uhla–Rotiküla elamusjooksul tooni ilmataat, kes kallas taevast pangede viisi vett ja spordisõbrad lõpetasid ligemärjana, siis tänavu, järjekorras neljandal lippamisel Uulu staadionilt Raeküla areenile valitses sootuks vastupidine olukord: taevas lõõskas päike ja kraadiklaas näitas üle 20 pügala.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Põhidistantsile ehk 10,64 kilomeetri pikkusele vahelduva maastikuga rajale startis Uulust täpselt südapäeval 166 jooksusõpra. Kui korraldajad eeldasid enne mõõduvõttu, et võidumees ületab päästva lõpujoone kell 12.35, siis tegelikkuses läks kolm minutit kauem.

Sealt ta tuli: mööda Uku puiesteed kulgevat lõpusirget pani esimesena Raeküla staadionil jala maha hiljuti Eesti meistrivõistlustel poolpikas triatlonis triumfeerinud Timmo Jeret, kelle võiduajaks mõõdeti 38 minutit ja 42 sekundit.

Ehkki siinkirjutal kippus kuumal suvepäeval osalejate vahel patseerides otsaesine higiseks, ei paistnud kuskilt otsast, et Jeret oleks äsja pea 11 kilomeetrit jooksnud: triatleedi näost tuli higipiisku luubiga otsida ja kõnemaneergi oli täiesti tavaline ehk kõrgest pulsist polnud juttugi.

“Kerge treening,” võttis Jeret elamusjooksu kokku.

Tagasi üles