Rannastaadioni kergejõustikuõhtu toob tipud suvepealinna
Magnus Kirdile pakutakse ahvatlevat motivatsioonipaketti!

Magnus Kirt.

FOTO: MICHAL CIZEK/AFP

Magnus Kirt, Ksenija Balta, Kristo Galeta ning teised Eesti ja välisriikide atleedid osalevad sel laupäeval Pärnu Rannastaadionil kõrgetasemelisel kergejõustikuõhtul.

Õhtu peaalal, meeste odaviskes on kohal maailma edetabeli juht ja tänavu Eesti rekordi 90 meetri taha viinud mullune Eesti parim meessportlane Kirt.

Meie mehele astub vastu 2013. aastal Moskvas maailmameistriks tulnud ja aasta varem Londoni olümpial pronksmedali võitnud Vitezslav Vezely Tšehhist (isiklik rekord 88.34). Kõrgesse mängu püüavad sekkuda viie aasta tagune juunioride maailmameister lätlane Gatis Čakšs (83.89), kaks aastat tagasi just Pärnus isikliku rekordi püstitanud Valgevene meister Pavel Mialeška (85.01) ja Tanel Laanmäe (85.04). 

Rannastaadioni rekord on 2017. aastal Kirdi visatud 85.41. Meie naaberriikide odaviskerekordid on paremad kui Kirdi tänavune 90.61: Läti rekordi 90.73 püstitas Vadims Vasilevskis 2007. aastal Tallinnas, Venemaa rekord on Sergei Makarovi 92.61 ja Soome rekordimees Aki Parviainen on 93.09ga maailma läbi aegade neljas odaviskaja. Pärnu võistluste korraldajad on välja pannud IAAFi Teemantliiga etapivõidu honorariga võrdse motivatsioonipreemia (10 000 dollarit), kui Kirt Läti rekordist jagu saab. Kui oda lendab kaugemale kui Venemaa tippmark, on preemia sellest poole suurem. Soome rekordile tuule alla tegemise korral see koguni kolmekordistub.

Meeste kettaheites tuleb Martin Kupperil (isiklik rekord 66.67) esikoha eest võidelda norralase Ola Stunes Isenega, kes tänavu saanud kirja 67.78. Rannastaadioni rekord on leedulase Andrius Gudziuse käes – 64.78.

Meeste kuulitõukes tahab Eesti rekordimees Kristo Galeta taas hea võistluse teha. Eelmisel kuul püstitas ta just siin riigi tippmargi, kui sai kirja 20.76. Pärnus on 21 meetri ületamise eest välja pandud eriauhind. Olümpiamängudele viib 21.10.

Naiste kaugushüppes tuleb Eesti rekordinaine Ksenija Balta (tipptulemus 6.87) Pärnusse kindla eesmärgiga ületada Doha maailmameistrivõistluste normatiiv 6.72. Kümme sentimeetrit enam (6.82) tähendaks juba Tokyo olümpianormi alistamist. Ja sealt edasi jääb Eesti rekordini vaid viis sentimeetrit.

Meeste kaugushüppes on võidupretendendid lätlane Elvis Misans (8.08) ja Hans-Christian Hausenberg (7.86). Pärnu Rannastaadioni rekord (7.84) kuulub ukrainlasest EM-pronks Sergei Nikiforovi nimele. 

Staadioni kõrval heiteväljakul näeb naiste vasaraheites tulist duelli Eesti rekordi omaniku Anna-Maria Oreli (69.85) ja varasema rekordinaise Kati Ojaloo (67.26) vahel. Staadionil kavas olevatel jooksudistantsidel saab kaasa elada Eesti ja naaberriikide välejalgadele. Tõenäoliselt purunevad Pärnu staadioni rekordid.

Võistluste ajakava on leitav SIIT.

Tagasi üles