Kristin Tattar ja Andrei Ojamets pürivad aasta parimaks

Kristin Tattar

FOTO: Alyssa Van Lanen

Eesti Olümpiakomitee avalikustas täna aasta sportlaste ametlikud nominendid, kelle hulka kuuluvad kohalikest kettagolfar Kristin Tattar ja volletreener Andrei Ojamets. Laureaadid kuulutatakse välja homsel auhinnagalal „Spordiaasta tähed 2019“.

Aasta mees- ja naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahva, spordiajakirjanike ja -organisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võrdsete punktide korral pälvib tiitli spordižurnalistide hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane.

Võitjate väljaselgitamisse andsid oma panuse rahvahääletusel 80 459 spordihuvilist ehk mullusest üle veerandi võrra rohkem inimesi. Samuti osalesid hääletusel 67 spordiorganisatsiooni ja 43 ajakirjanikku.

Aasta meessportlase nominendid:

·        Heiki Nabi

·        Magnus Kirt

·        Maicel Uibo

·        Ott Tänak

Aasta naissportlase nominendid:

·        Anett Kontaveit

·        Epp Mäe

·        Kelly Sildaru

·        Kristin Tattar

Aasta võistkonna nominendid:

·        Kurlingupaar Marie Turmann – Harri Lill

·        Rallipaar Ott Tänak – Martin Järveoja

·        Võrkpallimeeskond

·        Võrkpallinaiskond

Aasta treeneri nominendid:

·        Andrei Ojamets

·        Petros Kyprianou

·        Treeneriduo Indrek Tustit – Marek Vister

·        Tõnis Sildaru

Samuti kuulutatakse galaõhtul välja aasta noorsportlane, Eestimaa spordihing ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinna “Sport ja jätkusuutlik arhitektuur” laureaat, selguvad Eesti aasta sportlikem vald ja maakondade parimad spordiklubid. Samuti antakse üle Eesti kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad ning aasta veteran- ja parasportlase auhind.

Otseülekanne algab Postimehes homme kell 19.

Tagasi üles