Sisukord
Arvamus
Paberleht

Romek Kosenkranius: Kas Isamaa soovib volikokku vaikivat ajastut?

2 min lugemist
Pärnu linnapead Romek Kosenkraniust teeb murelikuks linnavolikogu ja riigikogu liikme Andres Metsoja suhtumine demokraatiasse ja sõnavabadusse. FOTO: Mailiis Ollino

Ausalt öelda ei üllata mind absoluutselt Andres Metsoja halvustav suhtumine praegusesse koalitsiooni. Eks me ju tea, mis on tema kibestumise taga: Isamaa kaval plaan eelmisele koalitsioonile veebruaris nuga selga lüüa ja valimisliit koalitsioonist välja visata kukkus märtsis häbiväärselt läbi. Võimupöörde algatanu pidi ise volikogus opositsioonipingile istuma ja see närib mõnel mehel siiani hinge.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Murelikuks teeb mind aga riigikogu liikme Metsoja suhtumine demokraatiasse ja sõnavabadusse. Sõna pidi ju olema vaba, kas siis Pärnu volikogus see nii pole? Eilses repliigis Pärnu Postimehele heidab opositsioonipoliitik mulle kui linnapeale ette, et ma ei proovinud vaigistada volikogu istungil kõlanud “alandavat sõnamulinat”. Laskumata linnavolinike tuliseks läinud sõnavõttudesse kunsti teemadel, leian ma, et igal rahvaesindajal on õigus volikogu istungil väljendada oma seisukohta päevakorras oleval teemal. Isegi siis, kui tema sõnum ei pruugi osale volinikest meeldida ja seisukoha esitaja kuulub vastasleeri.

Püüan mõista, et Toompea kogemusega linnavolinik võib pidada end teistest paremaks, kogenumaks ja targemaks. Ja arvata, et vaid tema sõnad on puhas kuld ja üksnes opositsiooniliikmetel on lubatud kritiseerida koalitsiooni. Kõik tema mõttemaailma sobimatuid või talle ebameeldivaid sõnumeid väljendavad linnavolinikud ajavad suust välja “alandavat sõnamulinat”. Metsoja arvates tuleks nad vaigistada ja nende suu peaks volikogu istungil sulgema linnapea või volikogu esimees. 

23.10.2020 26.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto