Koroonast räsitud kossusats osutas Sadamale kõva vastupanu

Pärnu võitis viimases voorus TalTechi ja lõpetas põhiturniiri tabeli teisel real. Foto: Raul Mee

Eesti-Läti ühisliiga finaalturniiril veerandfinaaliga piirdunud Pärnu Sadama korvpallimeeskond sai end täna rehabiliteerida koduliigas TalTechi vastu.

Tegemist oli Eesti meistriliiga viimase vooru matšiga, kus Pärnu tiimil ei olnud midagi mängus, sest teine koht tabelis oli kindel. Küll oli see tähtis TalTechile, kes võidu korral saavutanuks play-off’i avaringis Rakvere Tarva vastu koduväljakueelise. Sadam alustab järgmisel nädalal kahe võiduni peetavaid kohamänge põhiturniiri viimase ehk Tallinna Kalev / TLÜ vastu.

Hooaja esimesed neli matši võitis Pärnu TalTechi vastu vastavalt nelja, kaheksa, kolme ja 28 silmaga. Viimane kord – vahetult enne Riia finaalturniirile sõitu – said pärnakad pealinlastelt 85:80 sahmaka.

Liider Mihkel Kirveseta tegutsenud pärnakate peatreener Heiko Rannula saatis algrivistuses platsile Edon Maxhuni, Robert Valge, Märt Rosenthali, Linards Jaunzemsi ja Lauris Blausi.

TalTechi pärnakast loots Kris Killing pani vastu Tanel Soku, Eric Schmalzi, Oliver Metsalu, Matute Perneri ja siit kandi mehe Toomas Raadiku. Küll oli viirusest räsitud TalTechis – mis on kolm korda pidanud viibima isolatsioonis, millest viimane lõppes äsja – üles antud vaid kaheksa meest.

Võidunäljas Pärnu tiim alustas võõral väljakul agressiivselt ja pressis õhukese rivistusega vastast üle välja. Seitsme minuti järel juhiti juba 14ga, ent neljandiku lõpuks jäi sellest alles kümme (29:19). Teise veerandi keskel langes vigastuse tõttu mängust TalTechi üks liidreid Oliver Metsalu ja Pärnu pääses 17ga ette. Siiski andsid pärnakad poolajapausiks suure edu käest (49:38).

Puhkepausilt naasnuna sarnane muster jätkus: Pärnu rebis pisut eest, ent kolmanda veerandi lõpuks polnud miski veel kindel (68:58). Viimasel perioodil langes kaks ülikoolitiimi korvpallurit viie veaga pingile ja nõnda ei jäänudki Killingul enam valikut, keda platsile saata. Pärnu võttis küll lõpuks numbriliselt kindla võidu – 95:83 –, ent pealinna sats osutas kõva vastupanu.

“Kuna Riia värk läks nii, nagu ta läks, peame nüüd rohkem oma mängule keskenduma ja play-off’ideks valmis olema. Tänagi võtsime maksimumi, et esmaspäevaks valmis olla,” ütles Rosenthal mängu järel Delfile ja arvas, et treeningul kergelt jalga vigastanud Kirves peaks uuel nädalal väikse Kalevi vastu rivis olema.

Edon Maxhuni oli 18 punktiga üleplatsimees.
Edon Maxhuni oli 18 punktiga üleplatsimees. Foto: Raul Mee/postimees Grupp/scanpix Baltics

Rannula mängitas kogu satsi ja kõik tegid skoorigi: Maxhuni kogus 18, Blaus 15, Valge 14, Kristjan Kangur 11, Rosenthal kümme, Jaunzems seitse, Hugo Toom kuus, Rannar Raap viis, Kaspar Lootus neli, Kasper Suurorg kolm ja Karl-Martin Kask kaks silma. TalTechi resultatiivseimaks kujunes 17 punktiga Ralf Küttis.

Täna lüüakse tabel lukku. Järgmisel nädalal algavad play-off’id, kus põhiturniiri võitja Kalev/Cramo pääseb ainsana otse poolfinaali. Teised kuus satsi alustavad veerandfinaalist.