parnu

AJALUGU ⟩ Rammumees Lurichi nägemine innustas looma Sindi esimest spordiklubi

Rammula liikmed: (külili): Jakob Kuller ja Ernst Silla, (2. reas) August Magnus, Jaan Klaasen, Aleksander Jäärits, Juhan Wakermann, Oskar Hendrikson, Juhan Tilve, (3. reas) Theodor ­Wakermann, Georg Tomingas, Alek­sander Tarlap, Juhan Jann, Aleksander Blumfeldt, ­Juhan Nurm, Heinrich Tilk. FOTO: Marko Šorini kogu

Mullu 100. aastapäeva tähistanud Sindi spordiklubi Kalju ajaloost on eri väljaannetes aeg-ajalt kirjutatud, kuid tema eelkäija Rammula kohta on teavet ilmunud väga vähe.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärast 1905. aastal Peterburis toimunud ülestõusu paranes teataval määral Sindi tööliste eluolu. Töölised hakkasid oma õiguste eest julgemini seisma. Samal ajal naasid Sinti Vene-Jaapani sõjas käinud töölised, kes rääkisid Venemaal nähtust ja kogetust. Vanematelt kuuldud juttudest ajendatuna tekkis noortel küsimus, kas nad on enda kehakultuurse arengu parandamiseks suutelised ise looma organisatsiooni. Uute rahutuste kartuses oli igasugu tegevust korraldada keeruline või oli see lausa keelatud. Eriti piiratud oli tegutsemine töölisasulates, sest need olid väga vastuvõtlikud agitatsioonile ja propagandale.

Georg Lurich. FOTO: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum
10.09.2021 14.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto