Kõva lahingu andnud Pärnu võrkpalliklubi jäi karikafinaali ukse taha

Pärnu võrkpalliklubi karikateekond lõppes poolfinaalis.
Pärnu võrkpalliklubi karikateekond lõppes poolfinaalis. Foto: Urmas Luik

Aadu Luukase nimelisel Eesti võrkpalli karikavõistlusel selgus täna Pärnu spordihallis esimene finalist.

Pärnu võrkpalliklubi valmistas avamängus väikse üllatuse, kui Balti liiga viimane sats alistas tippu kuuluva Selver/TalTechi nende enda kodusaalis 3:2. Niisiis vajasid pärnakad suvepealinnas finaali pääsuks ükskõik millist võitu, 2:3 kaotuse korral läinuks lahing kuldsesse geimi.

Pärnu juhtis avageimis 17:12, ent Selver püüdis suvepealinna meeskonna seisul 22:22 kinni. Otsustavatel punktidel näitas Toomas Jasmini juhendatav kodumeeskond külma närvi ja võitis 25:22.

Teist domineeris kindlalt Selver: 10:5, 14:7, 20:10 ja 25:12.

Kolmas vaatus oli taas tasavägine, kui tablool säras 11:11 ja 17:17. Siis läks Andres Toobali juhendatav pealinna sats oma teed ja sai rõõmustada 25:20 geimivõidu üle. 2:1.

Neljandas geimis oli pärnakatel selg vastu seina: ehkki geimi keskel haarati rõõmustav 11:9 eduseis, oldi mängumeeste punktideks 16:20 taga. Siis tegi Pärnu vinge come back'i ja rebis 23:23 järele. Ühte jalga käidi seisuni 26:26, ent seejärel teenisid pealinlased kaks järjestikust punkti. 3:1 võiduga edenes finaali Selveri meeskond.

Võrreldes avamänguga naasis palliplatsile pealinlaste liider Oliver Orav, kes tõusis kohe üleplatsimeheks, kui kõmmutas 24 silma (+17). Pärnu mängu vedasid nurgaründaja Tony Tammiksaar ja diagonaal Kaur Erik Kais, kes tõid vastavalt 17 (+8) ja 13 (+4) punkti.

Pärnakate rünnakuprotsent oli 44 ja vastuvõtt 48. Selveril olid samad näitajad 52 ja 57.

Meie mehed panid kümme blokki, millest neli läks vigastuspausilt naasnud Jörgen Vanamõisale (11 punkti). Vastased sulustasid samuti kümnel korral, millest neli kirjutati Andri Aganitsa statistikasse. Mõlemad satsid lõid vähe pallinguässasid: 4:3 jäi peale Selver. Pärnakad eksisid servijoone tagant 17, vastased 15 korral.

Teises poolfinaalpaaris võitis Tartu avamängu Võru vastu võõrsil 3:1. Kordusmatš peetakse laupäeval Taaralinnas.

Pärnakad tulevad sel aastal veel korra väljakule, kui pühapäeval võõrustatakse Balti liigas Võrut.