Egeti Liiv on Eesti golfimeister

Värsket Eesti meistrit Egeti Liivi ootavad sel sügisel ees noorte EM Bulgaarias ja amatööride MM Türgis.

FOTO: Erakogu

Hiljuti Niitvälja karika võitnud Valgeranna golfiklubi esimängija Egeti Liiv astus taas golfiredelil aste kõrgemale, tulles võistlust algusest lõpuni juhtides löögimängus Eesti meistriks.

Liiv läbis Niitvälja rajad esimesel päeval 74 löögiga ehk kaks üle raja par’i, edestades nelja löögiga Janar Toomessod (Jõelähtme) ja Oskar Saarnet (Niitvälja), viie löögi kaugusel oli veel seitse meest.

Teisel päeval mängis Egeti Liiv elu parimat golfi, läbides raja 70 löögiga ehk kaks alla par’i. Niitvälja klubi mängijad Saarne ning Marten Palm kaotasid talle juba üheksa löögiga. Kolmandal päeval, kuhu 105 alustanud mehest pääsesid vaid paremad, sai Liiv kirja 75 lööki ning võitis meistrikulla kolme päeva tulemusega +3.

Kadunud sving leiti peegli ees

Värske meister tunnistas, et veel möödunud nädala alguses oli ta seis üsna nutune ja seepärast oli nii head tulemust raske uskuda.

“Käisin Soome lahtistel meistrivõistlustel, kus sain esimesel päeval kirja +9, teisel +6 ja kolmandale päevale ei pääsenudki. Seal mu tehnika miskipärast lagunema hakkaski. Kõigepealt sving ehk löögiliigutus, siis enesekindlus ja kõik muu,” rääkis Egeti Liiv. “Aga treeneri abiga ja peegli ees leidsin vea üles – keha liikus valesti, mitte sünkroonis.”

Meistrivõistlustel tunnetas Liiv, et tehnika on leitud, enesekindlus kasvas ja ühtki nõrkusmomenti tal ei esinenud.

Kui Niitvälja karika võitmise järel ütles ta, et seni parim võit, siis nüüd tuli Liivil oma varasemat ütlust korrigeerida ja meistritiitli toonud mäng isikliku tabeli tippu tõsta.

“Nüüd harjutan kooli alguseni nädala Jõelähtmel,” rääkis Pärnu ühisgümnaasiumi abiturient. “Septembri keskel läheme Bulgaariasse Euroopa kuni 18aastaste meeskondlikele meistrivõistlustele, sügisel on mul koos kahe koondisekaaslasega ees amatööride võistkondlik MM Türgis.”

Sammukese lähemal on Egeti oma suurele unistusele jätkata golfiga nii kõrgele pürgimist kui võimalik. Nimelt tutvustati teda Eesti meistrivõistlustel ühele USAs elavale vajalike sidemetega eestlasele.

“Golfiakadeemia, mida ta esindab, valib noori, kes tahavad väga tõsiselt golfiga tegelda, ja annab valituile täisstipendiumi. Ma ei tea, kas mind valitakse, aga ma püüan ja loodan parimat,” rääkis värske Eesti meister.

Valgeranna klubil libises kuld peost

Hästi mängis meistrivõistlustel ka Valgeranna golfiklubi meeskond, kuhu Egeti Liivi kõrval kuulusid veel Eesti mullune rajamängumeister Martin Unn (seekord 19.) ja Rasmus Paks (jagas 37. kohta), mõlemad samuti väga noored ja perspektiivikad golfarid.

Valgeranna meeskond võttis esimesel päeval sisse juhtpositsiooni, edetades Niitvälja III meeskonda kolme löögiga. Pärnakad juhtisid võistlust teise päeva eelviimase rajani, mis kahjuks ebaõnnestus Martin Unnil, ja nii kaotati kuld kahe löögiga Niitvälja klubile.

“Kahju, aga ikkagi ju hästi, sest minu teada pole meie klubi meeskond varem neljandast-viiendast kohast kõrgemal olnud,” hindas Egeti Liiv.

Tagasi üles