Linnapea: haigla ja erahuvi segada pole õige (1)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.
Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. Foto: MAILIIS OLLINO/PRNPM/EMF

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius kommenteeris Pärnu haigla juhi kohta ilmsiks tulnud kahtlusi, et maksumaksjate raha eest töötavaid inimesi pole õige kasutada erahuvides.

Linnapea Romek Kosenkranius ütles Pärnu Postimehele, et ta andis kolmapäeval kogunevale haigla nõukogule ülesande kontrollida haigla juhatuse liikme Jan Põlluste kohta esitatud väiteid, kuulata ära Põlluste selgitused ja seejärel esitada oma seisukoht ja ettepanekud Pärnu linnale kui omanikule.

Linnapea Romek Kosenkranius soovitas varguse kui kuriteo kohta teha politseile avaldus. "Lugesin tänasest lehest, et puudujääk tekkis haiglas juba aastatel 2011–2012 ehk üle viie aasta tagasi! Mulle tundub kummastav, et ajakirjanikule üle viie aasta tagustest juhtumitest kõnelnud isik ei pöördunud juba siis politsei poole! See on ju absoluutselt selge, et igaüks, kes saab teada kuriteost, peab teavitama politseid. Mõistlik on seda ja ülejäänud fakte lasta korrakaitsel kontrollida. Kahju, et seda ei tehtud tollal, sest siis oleks saanud kohe välja selgitada, kas puudujääk põhjustati tahtlikult või tekkis see hooletuse tõttu," rääkis Kosenkranius. 

Linnapea märkis, et hoidub praegu hinnanguid andmast, kuna tegemist on väga olulise regionaalse tervishoiuasutusega, kus töötavad väga tublid arstid ja õed, kes teevad head tööd südamega ja ühiskonna heaks. "Igasugune kahtluse kommenteerimine enne faktide kontrollimist võib kahjustada asutuse ja selle töötajate mainet," lausus meer.

Kosenkranius ütles, et teadis bitcoin`ide kaevandamise juhtumist. "Sellel teemal valgustasid mind juhatus ja nõukogu. Haigla juhtkonna jutu järgi saadi selle juhtumi puhul seadmed paigaldanud isikud kätte ja seadmed võeti neilt ära. Samuti tuvastati, et masinad ei pääsenud haigla delikaatsete andmetega võrku, seadmete töötamise kulud nõuti süüdlastelt sisse ja isikud said karistada," kommenteeris linnapea.

Kosenkranius lisas, et teiste ajalehes kirjutatud võimalike juhtumite kohta luges ta Postimehest. "Võimalik, et neist teavitati tollal eelmist linnapead, sest need olevat toimunud aastaid tagasi," märkis ta.

Pärnu eelmine linnapea Toomas Kivimägi ütles, et teda pole aastatel 2011-2012 haiglas tekkinud puudujäägist keegi informeerinud. "Esimest korda kuulen. Romeki lause on minu jaoks arusaamatu spekulatsioon. Võiks siis öelda, kas ta teab, et mina tean, mitte spekuleerida," rääkis Kivimägi.

Sihtasutuse Pärnu haigla omanik on Pärnu linn.

"Asjad ainult ei pea olema õiged, vaid ka näima õiged," ütles Kosenkranius Vikerraadiole. Tema hinnangul oleks samasugustes olukordades mõistlik vältida samadelt teenusepakkujatelt isiklikuks otstarbeks teenuste ostmist ja hankida need hoopis mujalt.

Linnapea sõnutsi on olulisim jõuda asjades selgusele ja taastada haigla maine, sest praegune olukord mõjub kõigile haigla töötajatele frustreerivalt.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles