Pärnumaa tutvustab ennast Tourestil

Pärnumaa osaleb ka tänavu Eesti suurimal turismimessil “Tourest”. Arhiivifoto.

FOTO: Peeter Langovits/Postimees

Sel nädalalõpul toimub Tallinnas rahvusvaheline turismimess Tourest, kus Pärnu linna ja maakonna turismivõimalusi tutvustab SA Pärnumaa Turism koos Pärnu linnavalitsuse ja ettevõtjatega.

Pärnumaa boksi kujundust eelmisel aastal hästi iseloomustanud fantaasialinna põhimõttest on lähtutud tänavugi. Indrek Aija kujundatud Pärnumaa pinnale on ehitatud linn, kus iga maja fassaad on loodud, kasutades eksponendile omaseid elemente. Eelmisel aastal valiti Pärnumaa messistend ’’Puhka Eestis’’ hallis rahva lemmikuks.

Pärnumaa ühisel messipinnal on sel aastal esindatud Lavassaare muuseumraudtee, C. R. Jakobsoni talumuuseum, Maria talu (Jõuluvana Korstna talu), Tamme talu ürdiaed, Klaara-Manni puhke- ja seminarikeskus ning Estonia Spa Hotels. Peale selle on mitu Pärnumaa ettevõtjat esindatud messil materjalidega. Sihtkoha infot jagavad SA Pärnumaa Turismi ja Pärnu linnavalitsuse esindajad.

Homme tervitab Pärnumaa boksis külalisi Pärnu linnapea Toomas Kivimägi. Antakse ülevaade Pärnu restoranide nädalast, põnevatest spaaprojektidest ja linna alanud aasta tähtsündmustest.

Statistikaameti andmetel on siseturistide arv Pärnumaal 2014. aastal eelneva aastaga  võrreldes kasvanud lausa 11,1% (Eesti keskmine 3,6%), mis on 26 431 külastaja võrra rohkem kui aasta varem. Eesti elanike seas on Pärnumaa Harjumaa järel külastatavuselt teine sihtkoht.

Touresti messi külastas 2014. aastal 35 994 inimest.

Tagasi üles