Rukkilille mängudelt toodi kaheksa alavõitu

Enn Hallik
, sporditoimetaja
Ann Marii Kivikas.
Ann Marii Kivikas. Foto: PP

Noorkergejõustiklaste 24. Rukkilille mängude võistlustel Võrus teenisid Pärnumaa sportlased kaheksa alavõitu, kahe kuldmedaliga olid edukaimad Pärnu Altiuse C-klassi tüdrukud Ann Marii Kivikas ja Elisa Annamaa.

Annamaa võitis esimesel võistluspäeval 2.33,82ga 800 meetri jooksu ja Kivikas 13,0 sekundiga 100 meetri distantsi. Teisel päeval võitis Kivikas vaid 0,01 sekundilise eduga Annamaa ees (ajad 26,59 ja 26,60) 200 meetri jooksu, Annamaa oli aga 1.58ga parim kõrgushüppes.

Neli ülejäänud alavõitjat olid B-klassi tüdrukute 100 meetrit 12,93ga võitnud Karoli Käärt (Saarde SK), A-klassi noormeeste vasaraheite samuti Niidupargi KJKsse kuuluva Marten Mumma ees võitnud Toomas Tankler (tulemused 64.04 ja 47.60), C-klassi poiste kuulitõukes 13.11ga parimaks osutunud Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK) ja A-klassi neidude kõrgushüppe 1.60ga võitnud Airiin Liisbet Strandson (Altius).