Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Soode taastamise vajadus ärritab surjulasi

4 min lugemist
Surju vallamaja ees pidasid soode taastamise projekti avaliku arutelu eel aru RMK looduskaitseosakonna looduskaitsespetsialist Priit Voolaid (paremal) ja RMK Pärnumaa metskonna metsaülem Heiki Ärm. FOTO: Tanel Pihelgas

Surju rahvamaja ust lahti keerates ütleb kohalik mees, et seal sees on mõnusalt jahe, paar tundi hiljem on väike saal tuliseks köetud arvamustest Maarjapeakse raba veerežiimi taastamise vajaduse üle.

Tellijale

Avalikule arutelule jõudis kolm korda vähem kohalikke võrreldes riigimetsa majandamise keskuse (RMK), keskkonnaameti ja AS Entec Eesti esindusega ning Surju vallavanem Jaanus Männik viskas sõnakinda RMK looduskaitse osakonnale, kes teavitas kohalikke maa- ja metsaomanikke avalikust arutelust lubamatult hilja.

“Seaduse järgi ei ole see avalik koosolek, kui vald teeks midagi sellist projekti avalikustamise ajal, võetakse vallavanem maha,” oli Männik sõnakas.

21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto