Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hiidlased pajatasid Lindil püügist

2 min lugemist
Lahesuust liugles nähtavale kakuamipaat, millega merekultuuriaasta rannaretkel hiidlased Lindi sadamasse jõudsid. FOTO: Mailiis Ollino

Pasunakoori Õnn Tuli Õuele saatel astusid paadist Lindi sadamas kaile hiidlased, tegid tantsutuuri ja suundusid koolituppa, et rääkida hiidlastest kui rändkalapüüdjatest Audru kandis ja kohalikele tööandjatest.

Tellijale

Pärimuse järgi olevat Kassari mehed mungad nii ära pahandanud, et need saatnud räimed Pärnu lahte ja hiidlased pidid kevadel kodust kaugele räime püüdma minema. Jäämineku ajal saabusid hiidlased väikeste paatidega Lindi randa ja jäid sinna jaanipäevani. Rahvasuu kutsub Lindi koolimaja vastas olevat ala Hiiu platsiks, sest sinna ehitati hiidlastele rändpüügimajad, kus nad said ööbida ja olla.

Kogukonnafestivali “Meie küla pidu” merekultuuriaasta mõttekoda hiidlaste räimerännakutest vedas tuntud telenägu Urmas Vaino, kõnelesid Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo ja nooremteadur Kaur Kiivramees ning Eesti vabaõhumuuseumi teadusdirektor etnoloog Heiki Pärdi.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto