Soojad ööd sigitavad seeni

Häädemeeste mees Pjotr müüb turul metsaseeni ja õpetab seentel vahet tegema: haavapuravik läheb praadimisel mustaks, kivipuravik jääb valgeks.

FOTO: Silja Joon

Niisked ilmad ja soojad ööd on seened metsa alla toonud, kuid Pärnu turu seenemüüjate arvates on puugikartlikel lihtsam osta puravikke ja riisikaid turult.

Tellijale

Pärnu turul kauplesid metsaseentega Raivo ja Pjotr Häädemeestelt. Raivo sõnade kohaselt siginevad seened metsa all, kui ööd on soojad. Turule tulid mehed kivi- ja haavapuravike, kuldsete kukeseente, võiseente, haava- ja kuuseriisikate ning roosade kaseseentega. “Kuldseid kukeseeni ostetakse kuivatamiseks, lastakse need siis kohvimasinas pulbriks, et segu suppidesse ja kastmetesse lisada. Hea maitse annavad,” rääkis Raivo.

Soomaa giidi Aivar Ruukeli teatel on viimasel viiel päeval kõva vihmaga palju noori seeni üles tulnud. On puravikke, riisikaid ja pilvikuid. Turistide seltskonnas looduses liikudes pole aega neid korjata, aga kui töö tehtud, läheb ta vahel mõnda silma jäänud seenekohta tagasi, et söögiseened koju viia. “Seeni tuleb mühinal,” oli Ruukeli sõnum.

Tagasi üles