Kosk sai jääpurjetamise EMil 11. koha

, veebitoimetaja
Pärnu jääpurjetaja Mihkel Kosk.
Pärnu jääpurjetaja Mihkel Kosk. Foto: Tõnis Kukk

Pärnu jahtklubi esindaja Mihkel Kosk sai Saaremaal lõppenud jääpurjetamise DN-klassi Euroopa meistrivõistlustel parima eestlasena 11. koha.

Kulla võitis poolakas Karol Jablonski kaasmaalaste Lukasz Zakrzewski ja Robert Graczyki ees.

Eilne finaalpäev pakkus jääpurjetajatele pühapäeval Kuressaare lähedal alanud EMil senisest enam tuult. Hommikused tugevad iilid sportlasi jääle ei lasknud, kuid lõuna paiku oli märgatavalt nõrgenenud, 6-8 m/s puhunud tuules võimalik kuld-, hõbe- ja pronksgruppi jagunenud 155 sportlasele viia läbi regati viimased kaks sõitu.

Eesti jääpurjetajatest tegi viimasel päeval tugevaima esituse Mihkel Kosk, jõudes võistluse lõpptulemustes 12. koha saanud Kalevi jahtklubi esindaja Vaiko Vooremaa ette.

Juunioride MMi pronksimees Karl-Hannes Tagu tuli 14ndaks, Agu Tomingas sai 33. koha ja Argo Vooremaa 41. koha.

Kuldlaevastikku mahtus veel pärnakas Martin Aljaste, kellele kuulus EMil 42. koht.

Pärnakatest tuli Jaan Akermann 56. kohale, Mati Hool oli 58., Tõnis Vare sai 73. koha, Karl-Robert Trink 83. koha.

Regati raames peeti maha ka Euroopa karikavõistlused, kus läksid arvesse EMi viimase viie sõidu tulemused.

Euroopa Karika arvestuses oli Mihkel Kosk 9., Vaiko Vooremaa 12., Karl-Hannes Tagu 15., Agu Tomingas 28., Martin Aljaste 41., Argo Vooremaa 48., Mati Hool 57., Jaan Akermann 58., Tõnis Vare 69., Karl-Robert Trink 81.

Euroopa Karika võitis Jablonski kaasmaalaste Zakrzewski ja Jarek Radzki ees.