Esindusmeeskonna saatus sõltub seitsmest mängust

Kollastes särkides mängivad pärnakad peavad hooaja lõpus edetabelisse kindlasti punkte lisama.

FOTO: Ants Liigus

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigas kaheksandal positsioonil asuv Pärnu linnameeskond peab ohutsoonist pääsemiseks kerkima ühe koha võrra.

“Ütlesin vahetult enne hooaja algust, et seni Pärnut esindanud Vapruse asemel moodustatud linnameeskond suudab saadava toetuse abil pelgalt ellu jääda, ja nii on see läinud,” kõneles Pärnu esindusmeeskonna peatreener Kalev Pajula. “Olukord pole kiita, sest kui me ei suuda seitsme järelejäänud kohtumisega oma positsiooni parandada, satume üleminekumängudele. Kaks viimast meeskonda kukuvad aga kohe madalamasse seltskonda ja seegi stsenaarium pole välistatud.”

Jutuajamisel treener Pajula ja linnameeskonna mänedžeri Indrek Meeniga selgus, et eelmise aastaga võrreldes on jalgpallurite olukord mõnevõrra paranenud.

Saapad tuleb ise osta

“Selle raha eest, mis linn meile eraldas, saame maksta treeneritele palka ja tasuda võistkonna sõitude eest liigamängudele, kuid sellega asi piirdubki,” selgitas Meen. “Suutsime osta meestele joped, mänguvormi ja soojendusdressid, kuid jalanõude eest peab iga mängija ise raha välja käima. Et kõigil pole võimalust endale korralikke jalgpallisaapaid osta, tuleb sügisesel vihmamärjal platsil ette palju libastumisi.”

Treener Pajula on endiselt seda meelt, et kui meie esindusmeeskond ellu jääb, näeme pärnakaid mõne aasta pärast kõrgemas seltskonnas pallimas.

“Meil on väga noor sats, keskmise vanusega 18 aastat,” rääkis Pajula. “Puudu jääb neil eelkõige mängukogemustest ja füüsilisest vastupidavusest. Kui vaadata turniiritabelisse, siis näeme, et oleme kõigi vastaste käest punkte saanud ja vaid paar väga halba mängu teinud.”

Pajula tõi näiteks liiga liidri Tallinna Kalevi, kellega mängiti kõigepealt võõrsil 0:0 viiki, seejärel kaotati lisaminutitel 0:1 ja kolmandas kohtumises jäädi koduväljakul toimunud pallilahingus tulemusega 4:5 vastastele alla.

Palju nappe kaotusi

Sel hooajal viis võitu, kümme viiki ja 14 kaotust saanud pärnakatel on Pajula sõnade kohaselt palju arenguruumi nii kaitses kui rünnakutel.

“Suudame kõigi vastastega mängida, 14 kaotusest oli tervelt üheksa, kus jäime ühe väravaga alla,” ütles Pajula. “Kõige suurem mure on, et kaitses teeme palju apsakaid ja ründajad ei suuda häid olukordi väravaks realiseerida.”

Märtsis registreeriti Eesti jalgpalliliidus Pärnu Linnameeskonda 28 mängijat, kellest on järele jäänud 19.

Vigastused viisid rivist välja meeskonna tugisambad Ivan Velikopolje ja Andro Aaviku ning erinevatel põhjustel ei kaitse kodulinna jalgpalliau Robert Born, Aleksei Galkin, Ander Paabut, Rauno Rahnik, Joosep Sarapuu, Mihkel Tiit ning Matthias Tikerpe.

Küsimusele, mis juhtub siis, kui meeskond kukub järgmiseks hooajaks teise liigasse, kostis Pajula: “Kahtlen väga, kas linn jääb sellisel juhul meid edasi toetama. Ometi olen optimist ja loodan paremat, sest meie linna arvukatest noortemeeskondadest peaks head järelkasvu piisavalt tulema.”

Tagasi üles