Video ja galerii: kaatritega kihutajad uputasid sõudetreenerite mootorpaadi

Pärnu jõel kihutavad kaatrid ajasid vett täis sõudeklubi sadamas seisnud mootorpaadi ja ohustavad noori algajaid sõudjaid.

„Tõenäoliselt oli tegemist merekaatriga, mis tekitas kõrge laine,” rääkis sõudetreener Tatjana Jaanson. „Suur töö on nad jälle vee peale saada. Õnneks läks mootor käima, jumal tänatud!”

Jaanson tõdes, et Pärnu jõel kihutavad kaatrid on sõudjatele suur probleem.

„Kui meil on algajad lapsed, kes harjutavad ühese sõudepaadiga, siis osa kaatreid sõidab lähedalt mööda ega pööra tähelepanu sellele, kas laps jääb vee peale,” nentis ta.

„Treenerid on küll oma kaatritega läheduses, kuid ei ole võimalik olla korraga kolme lapse juures, kui nad on teineteisest eemal.”

Jaanson märkis, et lapsed on korduvalt kaatrite pärast paadiga ümber läinud ja süüdlased on lihtsalt edasi sõitnud.

Peale laste ohustamise eirati veepiiranguid aerutaja Joosep Karlsoni sõnutsi kahe silla vahelisel jettide keelualal möödunud nädalal võistlustelgi. „Aerutajatel oli nädalavahetusel karikaetapp Pärnus, mille start oli Papiniidu silla all ja jetid tiirutasid meist kindlalt lähemal kui 20 meetrit. Neil on lõbus, kui lainetab, kuid meile on see väga ebameeldiv,” rääkis Karlson.

„On täiesti hullumaja sõita, kui jett või kaater mööda läheb. Võiks ikka arvestada, et kui sõudepaat või aerupaat tuleb vastu, siis päris kümne meetri kauguselt ei maksa läbi tulla,” ütles Karlson. Samuti rikuvad kihutajad ära kontrollsõidud. „Kui sul on ikka 30 liitrit vett paadis, siis on keeruline treeningut jätkata, ilma et peaks kaldale paati minema tühjendama.”

Lääne prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Karet Akkaja selgitas, et sellistest juhtumitest tuleks politseid teavitada ja võimaluse korral üles märkida veesõiduki registreerimisnumber. „Vajaduse korral saab politsei hiljem veesõidukijuhiga ühendust võtta ja ohutuse teemal vestelda,” kõneles ta. „Suvel on vee peal liiklejaid palju ja mõistliku kiiruse hoidmine inimestest möödumisel peaks olema enesestmõistetav.”

Jeti kasutamine

  • Jettidel on lubatud Pärnu jõel linna piires sõita valgel ajal hea nähtavuse korral (üle 500 meetri) piirkonnas Papiniidu sillast ülesvoolu Reiu jõe suudmeni.
  • Jettidega sõit Sauga ja Reiu jõel Pärnu linna piires on keelatud.
  • Jetiga on keelatud sõita lähemal kui 100 meetrit ujumiskohtadest, veesporditreeningute, veespordiürituse toimumisalal või selle vahetus läheduses, kui see ei ole ürituse kavas.

Veesõidukite kasutamine

  • Veesõidukite lubatud piirkiirus on 30 kilomeetrit tunnis. Sõudekanalil on lubatud piirkiirus viis kilomeetrit tunnis, välja arvatud treenerite saatekaatrid, millel on vastav märgistus.
  • Veesõidukiga on keelatud siseneda ainult sõudepaatide liikumiseks ettenähtud veeliiklust reguleerivate märkidega tähistatud alasse – sõudekanalisse.
  • Jõel poidega eraldatud supluskohtadest veesõidukiga möödumine jõe telgjoonest supluskoha poolt on keelatud, välja arvatud teenistusülesandeid täitvad veesõidukid.

Allikas: Riigi Teataja

Tagasi üles