Tihemetsa krossirajal selguvad Eesti meistrid

Noored motomehed sööstavad rajale.

FOTO: Rauno Kais

Laupäeval kihutavad Eesti ja lähinaabrite motosportlased Tihemetsas Lauri krossirajal Eesti meistrivõistluste viimasel etapil. Pikk ja sündmusrohke võistluspäev algab kvalifikatsioonidega ja seejärel selguvad seitsmes masinaklassis võitjad kahe sõidu kokkuvõttes.

Kodukandi sportlastest võistlevad juunioride 85 ccm klassis Tihemetsa motoklubi poisid Leevi Jalonen ja Sampo Rainio, Pärnu motoklubi esindavad Tristan Loob ja Joosep Pärn. MX hobiklassis lähevad kodurajal võistlustulle Günther Põllumäe, Ilja Balabko, Marko Moks, Priit Talves ja Ain Klettenberg. Pärnu motoklubi sõitjatest stardib Lauri rajal Mattias Graumann ja Paikuse klubi au kaitseb Jarmo Lehiste.

Veteranide konkurentsis jahivad Pärnumaa sportlastest poodiumikohti Petri Tuukkanen (Tihemetsa MK), Edmund Tänavots (Pärnu MK) ja Aivo Rabbi (Paikuse MK). Klassis MX125 võistlevad pärnakad Jörgen-Matthias Talviku ja Genry Arras.

Kõige kiiremate tsiklite Monster Energy MX1 klassis juhib Eesti meistrivõistluste edetabelit Tanel Leok, järgnevad Erki Kahro ja Jan Jakobson.

MX2s on meistrisarja liider Karel Kutsar, talle hingavad kuklasse Andero Lusbo ja Aigar Leok. MX125-klassis jahivad meistrikulda Jörgen-Matthias Talviku ja lõunanaaber Ralfs Edgards Ozolins, ülejäänud konkurendid jäävad pärnakast juba üle 50 punkti kaugusele.

Klassis 85ccm on favoriidid Martin Michelis, Mikk Martin Lõhmus ja lätlane Karlis Reišulis. 65 ccm tsikleid taltsutavate poiste konkurentsis noolivad meistrivõistluste medaleid Romeo Pikand, Gregor Kuusk, Richard Paat ja Mark Peterson. Veteranide meistrisarja kindel liider on Tarmo Jaasi-Tamm, teisel positsioonil asub Aivo Rabbi ja kolmandat kohta hoiab venelane Mikhail Samarski.

Tagasi üles