Galerii: jüriöö märgutulesid läideti mitmel pool Pärnumaal

Jüripäevaeelsel hilisõhtul süttisid mitmel pool Pärnumaal jürituled, teiste seas Pärnus Munamäel ja Kurese külas Pakamäe linnusel, kuhu märgutuli jõudis Kullamaalt.

Pärnus andis Kaitseliidu Pärnumaa malev jüriööl linlastele võimaluse panna end proovile eri sõduriülesannetes ja leida sobiv tee oma riigi kaitsmiseks.

Kaitseliitlased tutvustasid Munamäe ümbruses oma ülesandeid ja lubasid huvilistel katsetada, kuidas nendega hakkama saada, kasutades sõdurivarustust.

Muusikat mängis Kaitseliidu Pärnumaa maleva orkester Saxon ja sooja märjukesega kostitas Naiskodukaitse Pärnu jaoskond.

Jürituli Pakamäe linnusel.

FOTO: Meelis Kalme

Pärnu muuseumi ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva eestvedamisel tähistati jüriöö ülestõusu aastapäeva taas tuleteatamise eksperimendiga ja eile hilisõhtul kulges märgutulede teekond Läänemaalt Pärnumaale.

Jürituli Pakamäe linnusel.

FOTO: Meelis Kalme

Tule teekond sai alguse Kullamaalt, jõudes Kurese külla pronksiaegsele Pakamäe linnusele, kus tutvustas muinaslinnuse ajalugu arheoloog Mati Mandel, kaitseliitlaste abiga järgnes vanadest traditsioonidest kantud jüritule süütamine.

Märgutuli jõudis Pakamäele kell 21.38.

Tuleteade on tõrvikute süütamine eelmise tõrviku märguande peale, piki valitud teed. Nii saab edasi anda teadet, kui puuduvad sidevahendid, ja noorema riimkroonika järgi kasutati seda jüriööl ülestõusu märguandena.

Jürituli Pakamäe linnusel.

FOTO: Meelis Kalme

Tagasi üles