Uued suusasaapad ei lubanud Pärnumaa esisuusatajat kõrgesse mängu

Alvar Johannes Alev.

FOTO: Tairo Lutter

Nädalavahetusel sõideti Soomes Olosel traditsiooniline esimese lume murdmaasuusavõistlus. Stardis oli kaks Jõulu suusaklubi liigetki.

Maailma teravaim tipp mõõduvõtul kaasa ei teinud, ent näiteks venelane Alexander Bolšunov ja Soome kahekordne olümpiavõitja Iivo Niskanen küll.

Avapäeval oli kavas klassikasprint, kus 1,4kilomeetrisel distantsil võistles 100 sportlast, kellest 30 pääses kvalifikatsioonist edasi. Meie esisuusataja Alvar Johannes Alev oli eelsõidus 28., kui kaotas kvalifikatsiooni võitjale Bolšunovile 11,37 sekundiga.

Paraku tegid uued suusasaapad Alevi jalgadele liiga ja veerandfinaalis ta ei startinudki. Järgmisel päeval valmistus ta kümnekilomeetriseks klassikadistantsiks, ent pärast soojendust selgus, et ta ei saa sealgi kaasa teha. Seega jäi Alevil ära ka 15kilomeetrine vabatehnika mõõduvõtt.

Olosel võistles 17aastane Jõulu sportlane Hendrik Petersongi, kes oli sprindis 100 sportlase seas 89., kaotades kvalifikatsiooni võitjale 36 sekundiga. Kümnekilomeetrisel klassikadistantsil oli ta 141 sportlase seas 120. ja kaotas võidumees Niskanenile viie minuti ja 16 sekundiga.

Tagasi üles