Sisukord
Sport
Postimees

Kettagolfiradadel rikutakse eriolukorra reegleid, alaliidu president kutsub mängijaid mõistusele

2 min lugemist
Püha­päeval võis Valgeranna kettagolfirajal näha arvukalt seltskondi, kes vilistasid kahekesi mängimise reeglile. FOTO: Lilli Tölp

Olen suur pallimängude fänn ja harrastaja, ent praeguses eriolukorras, kus koroonaviirus levib, tuleb võistkonna­aladest suu puhtaks pühkida. ­Alles on jäänud väga populaarne ja taskukohane kettagolf. Paraku leidub inimesi, kes panustavad sellesse, et seegi võimalus ära võetaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnu Postimees vaatles ­nädalavahetusel olukorda Valgerannas. Kui jalutajad pidasid üldjoontes kinni nõudest, mille kohaselt on üle kahe inimese kogunemised keelatud, siis kettagolfirajal võis mängimas näha nelja- kuni kaheksaliikmelisi gruppe. Sellekohaseid märkusi oli toimetusele tulnud varemgi.

Eesti discgolf’i liidu presidendi Rein Rotmeistri sõnutsi on probleem neile teada ja praegu käib alaliidus mõttetöö, kuidas inimestele üle korrata, et reegleid ei rikutaks. Plaan on kaasata siinseid tippe, kes tuletaksid meelde 2+2 reeglit ehk maksimaalselt kahekesi liikumist ja kaasinimestega kahemeetrise vahe hoidmist.

Eestis on ligikaudu 150 rada, kus kettagolfi mängida. Rotmeistri andmetel on praegu neist suletud 28, sealhulgas neli Pärnumaa rada: Rääma, Jõekääru, Paikuse ja Lihula.

28.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto