Rallimehed sihivad ­vähemalt viit MM-etappi

Egon Kaur ja Silver Simm kihutasid Saaremaa rallil kolmanda koha vääriliselt.
Egon Kaur ja Silver Simm kihutasid Saaremaa rallil kolmanda koha vääriliselt. Foto: Edgars Leonovs

Pärnumaa esiekipaaž Egon Kaur - Silver Simm saavutas Saaremaa rallil kolmanda koha ja lõpetas koduse tšempionaadi kokkuvõttes hõbedaga. Järgmisel hooajal aga soovivad mehed kaasa lüüa vähemalt viiel maailmameistrivõistluste rallil ja kui kõik läheb plaanipäraselt, minna starti juba veebruaris Rootsis.

“Katsed olid head, uued lõigud hästi valitud ja sõitjatele jagus rohkelt väljakutseid,” võttis Pärnust pärit Kaur kahepäevase võistluse Eesti suurimal saarel kokku.

53. Saaremaa rallil tuli eri klassides starti 113 duot, kellest lõpuni veeres 85. Kokku läbiti üheksa kiiruskatsega 102 kilomeetrit.

Kuuendat korda triumfeeris Saaremaal Georg Gross ühes Raigo Mõldriga, kes kihutas Ford Fiesta WRC masinaga ja juhtis võidusõitu algusest lõpuni. Teise koha saavutasid Georg Linnamäe ja Volodõmõr Korsia (Volkswagen Polo GTI R5), kes kaotasid võitjatele 50 sekundiga. Ford Fiesta Protoga rallinud Kaur ja Simm, keda vaevasid tehnilised mured, kaotasid tšempionidele minuti ja 17 sekundiga.