N, 2.02.2023

Ambrasuurile viskuv poliitik

Sirle Matt
, reporter
Ambrasuurile viskuv poliitik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmiste riigikogu valimiste aegne valimisnänn.
Eelmiste riigikogu valimiste aegne valimisnänn. Foto: Margus Ansu

Kas teile tundub usutav poliitik, kes järsku asub ennastunustavalt sõna võtma teatud inimrühma mure kohta, samal ajal kui varem pole teda sama probleem karvavõrdki kõditanud? Võrdleb valitsevat olukorda, milles ta ise osaline on, kolhoosiga. Ennustab allakäiku ja katastroofi, juhul kui vastasleeri plaani otsekohe ümber ei muudeta.

Vabandust, aga julgen kahelda selle poliitiku siiruses. Isegi siis, kui probleem, mille eest ta lubab rinnaga ambrasuurile viskuda, puudutab mind väga otseselt. Jah, tekib küll kiusatus langetada valimistel otsus sellest ühest kitsast murest lähtudes, aga sellele poliitik ju panustabki.

Nüüd, vaid mõni kuu enne riigikogu valimisi, on käes see aeg, kui iga poliitiku seisukohta tuleb eriti kriitilise pilguga vaadata. Laskmata ennast pimestada üksiklubadustel, vaid selle asemel hinnata erakonna maailmapilti ja poliitiku varasemat käitumist, tema õiguskuulekust, ausust ja haritust.

Tasub põhjalikult kaaluda, kas panustamine sellele, et üks isiklik mure saab lahendatud, väärib mõnest üldisest väärtusest loobumist.

Mõelgem põhjalikult järele, kas lubaduse täitmine on üldse selle poliitiku võimuses.

Mõelgem põhjalikult järele, kas lubaduse täitmine on üldse selle poliitiku võimuses. Paljuski mõjutab meie elu-olu hoopis see, kuidas maailmas asjad käivad, mis naaberriikides juhtub.

Ka poliitiku haridus väärib tähelepanu. Eestis ei kehti riigikogu ega kohalike volikogude liikmetele kõrghariduse nõuet. Ent kuidas on võimeline minu huve esindama inimene, kel taskus vaid keskkoolitunnistus? Tihtilugu on probleemid ja nende lahendused ja kõik, mis ühte küsimust puudutab, üpris keerukad. Mismoodi suudab probleeme süvitsi mõista isik, kes pole tahtnud, viitsinud või kellele pole olnud jõukohane omandada kõrgharidust?

Parajas koguses umbusku ja kahtlustamist tuleb meile enne valimisi igati kasuks.

Märksõnad
Tagasi üles