Tõnu Endrekson MK-etapi finaalsõidust: Väsisime lihtsalt ära

Copy
Olümpiasportlased Allar Raja ja Tõnu Endrekson (paremal) võistlesid sel hooajal neljapaadil esimest korda.
Olümpiasportlased Allar Raja ja Tõnu Endrekson (paremal) võistlesid sel hooajal neljapaadil esimest korda. Foto: Tairo Lutter

Šveitsi sõude-Mekas Luzernis jõudis pühapäeval lõpule MK-sarja kolmas etapp, kus Eesti ainsa paatkonnana esinenud meeste paarisaerunelik platseerus kuuendaks.

Laupäeval võimsa esitlusega vahesõidu kaudu medalilahingusse jõudnud nelik sai stardist minema hoogsalt, ent hakkas seejärel meeter meetri haaval rivaalidele järele andma, finišeerides ajaga 5.45,86 kuuenda ehk viimasena.

Kuldmedali võitis 5.37,17ga olümpiavõitja Holland, järgnesid Suurbritanna (5.39,35) ja Rumeenia (5.40,02). Eestist ettepoole jõudsid ka Austraalia (5.40,13) ja Saksamaa (5.41,42).

“Väsisime lihtsalt ära ega suutnud konkurentidega sammu pidada,” tõdes Eesti meeskonna staažikaim liige Endrekson, kes lootnuks näha võitjale vähem kaotussekundeid. “Kaheksa on veidi palju, ise arvasin, et kuus oleks päris hea näitaja,” ütles vanameister, kinnitades, et meeskonna vorm on tõusuteel.

“MMini on veel palju aega ja asume Pärnus end usinalt ette valmistama,” ütles pärnakas, lubades, et teeb kaasa ka juuli lõpus peetavatel Eesti meistrivõistlustel.

Kvartett rivistuses Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) tuli MK-etapiks sel hooajal esimest korda kokku ja nende peamine eesmärk on seotud septembri alguses Serbias toimuva MMiga, kus jaotatakse järgmise aasta Pariisi OMi pääsmeid.

Tagasi üles