N, 8.12.2022

Video ⟩ Põhja-Pärnumaa investeerib suurelt Tootsi kooli remonti

Kristo Niglas
, Reporter
Põhja-Pärnumaa investeerib suurelt Tootsi kooli remonti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tootsi koolimaja renoveerimiseks on planeeritud ligemale pool tänavusest Põhja-Pärnumaa valla investeeringute mahust.
Tootsi koolimaja renoveerimiseks on planeeritud ligemale pool tänavusest Põhja-Pärnumaa valla investeeringute mahust. Foto: Urmas Luik

Põhja-Pärnumaa volikogu kinnitas eile valla tänavuse aasta eelarve. Suurimaks investeeringuks on Tootsi kooli rekonstrueerimine.

Vald plaanib, et tulusid on neil sel aastal ligemale 14,66 miljonit eurot ja kulusid 14,04 miljonit eurot. Investeeringuteks läheks 2,44 miljonit eurot. Aasta lõpuks peaks valla eelarvesse vabu vahendeid jääma üle 300 000 euro.

Arvestades praegust keerulist seisu ehitushindadega, tehakse valla rahandusosakonna juhataja-finantsjuhi Eve Lempu sõnutsi esmajärjekorras ära need tööd, millel on olemas lisarahastus. Suurimale investeeringule, Tootsi kooli renoveerimisele, on planeeritud veidi üle miljoni euro. Pool sellest summast tuleb toetusrahadest.

Volikogu liige Madis Koit (valimisliit Tasakaal) tundis kolmapäeval Põhja-Pärnumaa volikogus toimunud arutelul huvi, kas kogu maailmas toimuva valguses pole eelarves 200 000 euro võrra suuremad majandamiskulud liialt optimistlik lähenemine. Koidu arusaamise järgi tõusevad kulud ilmselt rohkem.

Pärnu linnas jääb sild tegemata, ega seetõttu osakonda lahti lasta.

Eve Lempu, Põhja-Pärnumaa valla rahandusosakonna juhataja-finantsjuht

Lempu tõdes, et valla hallatavatel asutustel on kohustus pidevaid kulutusi jälgida ja ette ei tohi raha kasutada.

Valimisliidu Tasakaal volinik Tarmo Lehiste märkas valla investeeringute plaanis, et kõik kaasrahastused on saadud eelmisel aastal, plaane tänavu rahastust juurde taotleda pole ja investeeringute nimekiri on napp. “Tundub, et majandusosakonnal jääb tööd oluliselt vähemaks. Kas sealt on võimalik kokku hoida?” osatas Lehiste.

Lempu ei arvanud, et majandusosakonnal tööd vähemaks jääb. Tegevused proovitakse ellu viia. “Pärnu linnas jääb sild tegemata, ega seetõttu osakonda lahti lasta,” lausus rahandusosakonna juhataja-finantsjuht.

Ta avaldas, et edasiste projektidega tegelemine vallas on loomulik ja selleks lisandub eraldi inimene. Otsus luua arendusspetsialisti koht tehti volikogu istungil.

Lehistel aga jagus kriitikat veel. Eelmise aasta invetseeringute aruandest leidis volinik, et valla keskused saavad suuremaid investeeringuid kui muud piirkonnad. Põhiliselt pandi raha Vändrasse, Pärnu-Jaagupisse ja Tootsi ning tänavu samamoodi. Lehiste märkis, et mõne aasta taguse haldusreformi eesmärk oli ühtse valla teke, kus kõiki piirkondi arendatakse võrdselt.

Uus eelarve kinnitati siiski 17 poolthäälega, kaks volinikku olid erapooletud.

Märksõnad
Tagasi üles