Juhtkiri: Kunst Rüütli tänaval

Pärnu Postimees.

FOTO: PP

Pärnu Postimees on aastaid avaldanud kahetsust, et Pärnu linnagalerii omal ajal Rüütli tänavalt ära koliti. Kuigi asukohavahetus aitas lõpuks kaasa sellele, et kunstinäitusi korraldatakse nüüd ajaloolises raekoja hoones ja sündis tänuväärne kunstnike maja, kus leidub nii galeriipinda kui ateljeesid, on siiani peatänava nimetust kandvas Rüütlis kunstist puudus olnud.

Tellijale

Ei pea otsima sadu näiteid selle kohta, et endast lugu pidava linna keskusesse kuuluvad alati kunstisaalid, sest see võiks olla enesestmõistetav. Palju enesestmõistetavam kui kantud rõivaste äride olemasolu peatänaval. Galeriid, soovitavalt sellised, kust saab kunsti osta, muudavad elu südalinnas kultuursemaks, pakuvad kindlasti huvi turistidele ja toovad samal ajal kunsti lähemale kohalikelegi.

Eraldi teekonda näitusesaali ei viitsi paljud potentsiaalsed kunstihuvilised ette võtta, aga kui kunstile poeskäikude vahel nii-öelda otsa komistab, kohtuvad silmapaarid maalide, graafiliste lehtede ja skulptuuridega kindlasti sageli.

Tagasi üles