iDeal kampaania

Jääpurjetajad alustasid Rootsis MMi

Jaan Akkermann.

FOTO: Erakogu

Pühapäeval Rootsis alanud DN-klassi jääpurjetamise maailmameistrivõistlustel sõideti kõigis kolmes tugevusgrupis kolm võistlussõitu. Kuldlaevastikus, kuhu eelsõitudega pääses 53 roolimeest, juhivad regatti võrdselt 11 kohapunktiga  poolakas Michal Burczynski ja Vaiko Vooremaa. Kolmas on lõunanaaber Matiss Alvikis ja suurfavoriit Karol Jablonski asub neljandal positsioonil.

Tellijale

Pärnakas Jaan Akermann on avapäeva järel 12., Argo Vooremaa 17. ja Hardi Laurits 28. kohal. Hõbelaevastikus olid kaks kiiremat Kevin Grass ja Marek Lentsius. Pärnu jahtklubi jääpurjetajatest asub Rasmus Maalinn 17. ja Karl Robert Trink 37. positsioonil.

"Nagu meie alaga tihti juhtub, tehakse tähtsad otsused alles viimasel minutil ja nii läks seekordki, kui tuli teade, et MM sõidetakse Ungari Balatoni asemel Rootsis Norrköpingi külje all Glani järvel," rääkis Jaan Akermann. "Järvejää on lumevaba ja avapäeval puhunud kuue- kuni üheksameetrine tuul lubas võistluse korraldada kavas olnud sõidud. MMi programm näeb ette maksimaalselt üheksa võistlussõitu ja nädala teises pooles seilatakse Euroopa meistrivõistluste medalitele."

Tagasi üles