Jõhkrad noortekambad, Ameerika mäed Pärnu rannas ja Lidl ehk Nädala loetumad lood

Pärnu linnavalitsus soovib keskranda laiendada kuni jõeni. Planeering näeb ette täiendavad juurdepääsud randa ja arhitektid on välja pakkunud meelelahutuslikke atraktsioone Rannaparki.

FOTO: Kaader videost

Lõppeval nädalal paelusid Pärnu Postimehe lugejat uudised kohalikust jõhkrast noortekambast, kelle kuriteod lähevad politsei sõnutsi aina raskemaks, Pärnu ranna tulevik ja võimalikud Ameerika mäed, Läti autovargad ja odavkaupluste kett Lidl, mis varsti suvepealinnas ilmselt koha sisse võtab. 

1. Politsei noortekambast: Nad lähevad järjest jõhkramaks, nende kuriteod aina raskemaks

FOTO: Andres G. Adamson

Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Üllar Kütt tunnistas, et politsei ei saa nii nagu teisedki ametid siinse umbes kümneliikmelise lastekamba ohjamisega hakkama. Pole olemas viisi, kuidas seda teha.

2. Pärnu ranna uus ilme: Ameerika mäed ja otsetee naisteranda

Pärnu rannaala visioon.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsus soovib keskranda kuni jõeni laiendada, reede pärastlõunal toimus detailplaneeringu eskiislahenduse avalik arutelu. 

Planeering näeb ette lisajuurdepääsud randa mudaravila ja kuursaali vahelt, naisteranna parkla juurest, Remmelga tänavalt (kunagise lõbustuspargi juurest) ja Muuli tänavalt (piki uut muuliteed). Kavas on pikendada rannapromenaadi mudaravila juurest Estonia mälestusmärgini ja ühendada see Rannapargi teedevõrgustikuga.

3. Liikvel on Läti autovargad, politsei palub abi pätibande tabamiseks

Politsei palub avalikkuse abi, tabamaks kuriteos kahtlustatavad, kes sõidavad saateautoga.

FOTO: Urmas Luik

Teisipäeva varahommikul pidasid Pärnu politseijaoskonna patrullpolitseinikud Savi tänava ja Ehitajate tee ristis kinni Tabasalust öösel varastatud 2016. aasta Toyota maasturi RAV4. Sõidukit juhtis 42aastane Läti Vabariigi kodanikust mees, kes peeti kinni. Kuid politsei palub avalikkuse abi, tabamaks ülejäänud kuriteos kahtlustatavad, kes liiguvad saateautoga.

4. Puhkusereis viis lennujaamast kohtupinki

Kui oportuniteediga kaasnevad kohustused jäävad kas või osaliselt tähtajaks täitmata, kaasneb kriminaalasja uuendamine ja kohtusse saatmine.

FOTO: Marko Saarm/Sakala

„2016. aasta detsembris osales siis 22aastane Ove varahommikul ööklubi ees tänaval kakluses. Kriminaalasja lõpetas prokuratuur varem karistamata ja kahju hüvitamisega nõustunud mehe suhtes oportuniteedi ehk otsusega, et õiguskuuleka käitumise tagamiseks tulevikus ei ole vaja inimest kriminaalkorras karistada,” selgitas prokurör Olgerd Petersell.

5. Mahapõlenud majas hukkus eakas naine

Massiaru külas hukkus öösel elamupõlengus eakas naine.

FOTO: Urmas Luik

Kõrvalmajas elav Lelde Jalakas rääkis, et öise tulekahju avastas perepoeg, kes teisel korrusel magas ja läbi une kuulis, et õuest kostavad püssipaugud. "Seejärel aknast välja vaadates nägi ta õõvastavat vaatepilti: naabermaja oli leekides," lausus Jalakas. Nii helistati kiiresti päästeametisse ja mindi naabermaja juurde. Päästa ei olnud aga enam midagi, maja oli lausleekides.

6. Odavpoodide kett Lidl kuulab suvepealinnas maad

Plaanitava kaubanduskeskuse üks võimalikke rentnikke on Saksa säästupoodide keti Lidl.

FOTO: Urmas Luik

Eestis oma poodide avamist ette valmistav Saksa säästupoodide kett Lidl pole suvepealinna unustanud. Pärnu kaupluse üks võimalikke asukohti oleks Riia maanteel, sisuliselt Kaubamajaka kõrval.

Tagasi üles