Sisukord
Uudised
Postimees

Maratonujujad propageerivad ujumisoskuse vajalikkust

1 min lugemist
Bruno Nopponen ja Romet Tepper ujusid Kihnust Pärnusse ligi 16 tundi. Kolmandana Kihnust teele asunud Henri Kaarma ronis paati pärast 14 tunnist ujumist. FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Kolm Viimsi veeklubi vabatahtlikku ja iseseisvat maratonujujat hüppasid neljapäeval päikesetõusu ajal Kihnus vette ning ujusid päikeseloojanguks Pärnu randa, et propageerida ujumisoskuse vajalikkust.

Tegemist oli etapiga sarjast "Ujudes ümber Eestimaa", vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui Bruno Nopponen ja Romet Tepper päikeseloojangu aegu Pärnu rannas veest välja sammusid, oli päikesetõusul antud stardist Kihnus Lemsi sadamas möödunud 15 tundi ja 35 minutit.

"Pikk distants ei olegi raske, aga kõik, mis sellega kaasneb - hoovused, lained, tuul -, see on raske. Oleks sile vesi, ujuks pikemaid distantse," rääkis avaveeujuja Romet Tepper.

Viimsi veeklubi liikmed on ülipikki vahemaid avaveekogudel alistanud varemgi, ühest küljest tõestamaks enesele ja teistele, et võimatu on võimalik. "Teisalt on meil mõte propageerida Eestis ujumist, et inimesed ikka ujuda oskaksid," märkis teine avaveeujuja Bruno Nopponen.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto