Elisa sulges 3G-võrgu Pärnumaal

Copy
Elisa võrgus ei ole klientidel kasutuses enam ühtegi ainult 3G toega seadet, kuid leidub veel 2G/3G toega seadmeid nagu näiteks telefonid ja netipulgad.
Elisa võrgus ei ole klientidel kasutuses enam ühtegi ainult 3G toega seadet, kuid leidub veel 2G/3G toega seadmeid nagu näiteks telefonid ja netipulgad. Foto: Pärnu Postimees

Elisa sulges täna Pärnu maakonnas 3G-võrgu. Edasi jäävad kasutusse uudsemad 4G- ja 5G-võrk ning 2G. Järk-järgult suletakse 3G-võrk ülejäänud maakondadeski, et vabastada sagedusressurss suurema kasutajaskonnaga 4G- ja 5G-võrgu tarbeks.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli jutu järgi kasutatakse 3G-tehnoloogiat praegu eelkõige tagavaralahendustena nendes seadmetes, mis ei toeta 4G- või 5G-tehnoloogiat. “Viimaste aastate jooksul turule toodud seadmetest enamik toetab juba uuemat 4G- ja 5G-tehnoloogiat ning Elisa võrgus ei ole klientidel kasutuses enam ühtegi ainult 3G-toega seadet," selgitas ta.

Polli sõnutsi antakse klientidele, keda 3G-võrgu sulgemine otseselt puudutab, otseteavituse teel sellest teada. "Kõigil Elisa klientidel on võimalik veebiaadressil ise kontrollida, kuidas võrgu sulgemine just neid mõjutab," lisas Polli. Selleks tuleb veebilehe www.elisa.ee/#sm3t vestlusaknas teha personaalne päring ja sisestada kas SIM-kaardi või telefoninumber.

Elisa võrgus ei ole klientide kasutuses enam ühtegi ainult 3G-toega seadet, kuid leidub veel 2G/3G-toega seadmeid, näiteks telefonid ja netipulgad. 3G-võrgu sulgemise järel saab nende telefonidega jätkuvalt helistada, kuid mobiilse andmeside kasutamiseks tuleb seade välja vahetada.

"Kõik meie kliendid, olenemata sellest, kui vana seadet kasutatakse, saavad kõneteenust edasi kasutada 2G-tehnoloogial. Mobiilse andmesideteenuse kasutamiseks tuleks aga asendada see 4G- ja/või 5G-toega seadmega," rääkis Polli.

"5G-tehnoloogia arendamise kõrval on 3G-võrgu sulgemine üks meie lähiaastate kõige suuremaid strateegilisi projekte, mis lubab tuua välkkiire mobiilse interneti veelgi rohkemate inimesteni," ütles Polli, lisades, et 3G-võrgu hõivatud sagedusressursse ja riistvara on võimalik edaspidi kasutada 4G- ja 5G-võrgu tarbeks. Tema seletuse kohaselt on sagedusmahud piiratud vara ning aja ja klientide ootustega kaasas käimiseks tuleb uued tehnoloogiad esikohale seada.

Ettevalmistusena 3G-võrgu sulgemiseks on Elisa viimase paari aasta jooksul laiendanud 2G- ja 4G-võrku kogu riigis ning jätkanud 5G-võrgu rajamisega. Tänavu jätkab ettevõte 2G-, 4G- ja 5G-võrgu tihendamist. Elisa 3G-võrgu sulgemine algas selle kevade mais, kui suleti võrk Rapla maakonnas, ning toimub maakondade kaupa novembri lõpuni, kui viimasena suletakse võrk Harjumaa klientidele.

Tagasi üles