Saada vihje

Mured kaardil Enim laekub omavalitsustele teateid auklike teede ja metsaaluste prügikuhilate kohta

Rohelisega märgitud probleem kaardil tähendab, et ametiasutus on probleemi teadmiseks võtnud, tegeleb sellega või on selle lahendanud. Punased mullid tähendavad, et mure on käsitlemata.
Rohelisega märgitud probleem kaardil tähendab, et ametiasutus on probleemi teadmiseks võtnud, tegeleb sellega või on selle lahendanud. Punased mullid tähendavad, et mure on käsitlemata. Foto: Kuvatõmmis/annateada.ee

Kõige rohkem anti mullu probleemsetest kohtadest veebirakenduse Anna Teada kaudu märku Tallinnas ja Pärnus. Suvepealinnas kanti kaardile 1329 punast mullikest: prügihunnik, nõuetele mittevastav tee, lahtine kaev, valesti pargitud auto või rikkis tänavavalgusti. 

Anna Teada abil saavad elanikud hõlpsasti teavitada kohalikku omavalitsust (KOV) või riigiametit (transpordiamet, põllumajandus- ja toiduamet, politsei- ja piirivalveamet) muredest, mis mõjutavad nende elukeskkonda. Selleks tuleb interaktiivsel kaardil märkida probleemi asukoht ja lisada lühike selgitus. Teade edastatakse automaatselt koordinaadi ja probleemi tüübi põhjal õigele asutusele.

Teed lagunevad ja prügistajaid jagub igasse ilma nurka, nii sõltub teavituste arv veebirakenduses sellest, kui agarad on elanikud sinna muresid märkima. Aastaid vabatahtlikuna Pärnu kesklinnas jõekaldaid prügist koristanud Raimo Pull, kes lubab ennast nimetada püsiteavitajaks, arvab, et kuigi rakendus on töötanud aastaid, ei tea paljud veel säärasest võimalusest. Nii vaatavadki talle rakenduse kaardilt vastu peamiselt enda saadetud vihjed. Tervisejooksul jäävat tihti miskit silma ja mees ei pea paljuks sellest teada anda. "Mingeid asju panen kas või kümme korda, niikaua kui klaaritud saab," märkis Pull. Lisades, et kogemusi on erinevaid: mõni asi saab uskumatult kiiresti korda, teine vindub kuid–aastaid.

Kommentaarid
Vaba aeg
Tagasi üles