Saada vihje

Lõpp madalhooaegadele? Pärnust võib saada rahvusvaheliste konverentside sihtkoht

Copy
Läinud kuul korraldas Hollandi saatkond Estonia spaahotelli saalis konverentsi, kus tähelepanu keskmes oli Hollandi firma Power2Xi plaan rajada siia miljardieurone rohemetanoolitehas.
Läinud kuul korraldas Hollandi saatkond Estonia spaahotelli saalis konverentsi, kus tähelepanu keskmes oli Hollandi firma Power2Xi plaan rajada siia miljardieurone rohemetanoolitehas. Foto: Urmas Luik

Pärnust on saamas rahvusvaheliste konverentside sihtkoht. On olnud rekordaasta: nii palju kui tänavu pole neid siin varem kunagi korraldatud.

Suvepealinna turundajate hammas on läinud verele: nad tahavad siia veel enam konverentse meelitada. Põhjus on lihtne: välismaalt saabuvad ärituristid toovad siia raha. Ja märkimisväärselt rohkem kui harilikud huvireisijad.

Sel aastal on Pärnus toimunud kaheksa rahvusvahelist konverentsi. Suuremad väliskülalistega üritused tõid tänavu Pärnusse Tartu ülikool, Eesti jahtklubide liit, mängutööstuse edendaja GameDev, haridus- ja noorteamet, Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee, Hollandi saatkond Eestis ja Pärnumaa arenduskeskus.

Kolmel varasemal rekordaastal – 2016, 2019 ja 2022 – korraldati Pärnus kuus suuremat konverentsi. Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse juhi Annika Raadiku hinnangul on Pärnu kui rahvusvahelise konverentsiturismi sihtkoha edu võti meie uudsus. Ta usub, et tänavuse hea konverentsiaasta peamine põhjus on aastatepikkune koostöö MTÜ Eesti Konverentsibürooga, aga ka näiteks Tartu ülikooli Pärnu kolledži ja GameDevi soov rahvusvahelisi üritusi kodulinna tuua.

Raadiku sõnutsi kulutavad konverentsituristid uuringute järgi keskmisest turistist enam raha. Ta selgitas, et Pärnu turismiarenduse üksuse andmetel jätab tavakülastaja Pärnusse öö kohta keskmiselt 104 eurot, konverentsiturist aga 123 eurot. “Arvestades, et 2024. aastal Pärnut külastanud rahvusvaheliste delegaatide viibimise keskmine kestus oli 4,25 päeva ja rahvusvahelisi delegaate suurusjärgus 850, saame majanduslikuks mõjuks üle 440 000 euro,” märkis linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse juht.

Arvestades, et 2024. aastal Pärnut külastanud rahvusvaheliste delegaatide viibimise keskmine kestus oli 4,25 päeva ja rahvusvahelisi delegaate suurusjärgus 850, saame majanduslikuks mõjuks üle 440 000 euro.

Annika Raadik, Pärnu linnavalitsuse arenguosakonna turismiarenduse juht


Rahvusvaheliste konverentside arvu kasvatamine on “Pärnu turismisihtkoha strateegia 2025–2029” üks ülesannetest. Siht on ergutada Pärnu külastatavust madalhooajal ehk septembrist maini.

Peagi algava aasta suurima eesmärgina nimetas Raadik koostöös MTÜ Destination Pärnuga kaubamärgi Business Pärnu loomist. See peaks aitama tutvustada Pärnut kui konverentsisihtkohta ja maakonna kohalikke teenusepakkujaid, pakkudes selget ja ülevaatlikku infoväravat sihtkoha võimaluste kohta ja muutes konverentsikorraldaja töö senisest märksa sujuvamaks.

Pärnu rahvusvaheliste konverentside aastale paneb punkti Hestia Hotel Strandis haridus- ja noorteameti korraldatav ja Euroopa Komisjoni rahastatud seminar “Study in Europe – Alumni Management”, mis 4.–6. detsembrini keskendub siin rahvusvaheliste vilistlasvõrgustike ülesehitamisele.

“Väliskülalised tulevad täpselt sinna, kuhu neid Eesti korraldajad kutsuvad,” tõdes haridus- ja noorteameti programmijuht Eero Loonurm. “Konverentsiturismi uuringud ütlevad, et mida kaugemale tuua väliskülalised pealinnast, seda kauem nad riigis viibivad ja seda rohkem eri piirkondi ja linnu nad Eestis näevad.”

Lisaväärtusena nimetas Loonurm sedagi, kui väliskülalised ei näe ega koge üksnes pealinna, vaid mitut Eesti maakonda ja nendegi eripärasid.

Vaba aeg
Tagasi üles