L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti vanimaks elanud ilvesest tehti Kergus topis

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Jahimees ja topisemeister Janno Lang (vasakul)annab Eesti vanima ilvese kolju üle Tallinna loomaaia direktorile Mati Kaalule. Taamal selle ilvese topis.
Jahimees ja topisemeister Janno Lang (vasakul)annab Eesti vanima ilvese kolju üle Tallinna loomaaia direktorile Mati Kaalule. Taamal selle ilvese topis. Foto: Urmas Luik

Tallinna loomaaias Eesti vanimaks elanud ilvest Jannot saab nüüd näha Pärnumaal Kergus topisena.


Kui te viimase 22 aasta sees olete Tallinna loomaaeda juhtunud, olete suure tõenäosusega nende enam kui kuue miljoni loomaaiakülastaja hulgas, kes Janno eluea jooksul tema puurist möödunud. Pärnumaalt pärit isailves sattus loomaaeda pooleaastase kutsikana, kui oli püünisesse kinni jäänud, ning jahikäigul ta sealt leidnud Janno Langil polnud südant looma tappa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ta oli hästi armas, kohanes kiiresti, hakkas kohe sööma," rääkis taksidermist Janno Lang. "See, kui metsloom sööma hakkab, näitab, et ta on kohanenud. Siit ta loomaaeda läks ja seal ta elu kestis 22 aastat, kuni nüüd septembri esimestel päevadel sai ta maine teekond läbi."

Nüüd on ilves Janno oma nimekaimust leidja koju tagasi jõudnud ning troonib kännu otsas just nõnda nagu viimasel pildil, mis temast eluajal tehtud. Looma kolp rändab aga tagasi Tallinna loomaaia kogudesse, mida naljatamisi tagavaraosade toaks kutsutakse.

Looduses ilves Janno nii vanaks poleks elanud. Ka loomaaia ilveste hulgas on ta Eesti vanim. Mujalgi on oma bioloogilise vanaduse piirini jõudnud vaid väga üksikud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles