Galerii ja video: Tori hobusekasvanduses süttis tall
Täiendatud kell 15.30. Päästjad likvideerisid lõplikult põlengu täna kell 14.38.

Häirekeskus sai neljapäeval kell 19.07 teate, et Pärnumaal Tori vallas põleb hobusetall. Kui Taali vabatahtlikud päästjad kohale jõudsid, ulatusid leegid katusest välja.

Tulekahjule pandi piir täna hommikul kell 5.48. Lõplikult likvideerisid päästjad põlengu kell 14.38.

Lääne päästekeskuse valvepressiesindaja sõnade kohaselt tuvastasid esimesena kohapeale jõudnud Taali vabatahtlikud, et põleb Tori hobusekasvanduse üks tallidest mõõtmetega 10 x 50 meetrit. Leegitseva katuse juurest oli kuulda eterniidi praksumist.

Tuld kustutama olid sõitnud Vändra, Pärnu-Jaagupi ja Pärnu päästekomando, Pärnumaa operatiivkorrapidaja ja Taali ja Sindi vabatahtlikud. Samuti oli kohal kiirabi.

Kella poole kahe paiku öösel jõudsid põleva talli juurde Are ja Halinga vabatahtlikud päästjad, kes vahetasid välja Sindi ja Taali vabatahtlikud. Kümmekond minutit hiljem vahetas Türi komando välja Vändra komando.

Peale põlengu kustutamise hoolitsesid päästjad selle eest, et tuli ei leviks kõrval hoonetele, sealhulgas kohalikule rahvamajale.

Tori valla keskus oli mattunud paksu tossu alla. Kümned inimesed olid tulnud põlengut uudistama. Päästeamet soovitas inimestel suitsu käes olemist vältida.

Põlema süttinud hoones hobuseid ega inimesi ei olnud. Hoones hoiti hobusesöödana kasutatavaid heinapalle.

Põhjuse, millest tulekahju alguse sai, selgitab menetlus. Küll on teada, et elektriühendust tallis ei olnud. "Minu teada ei lähe sinna hoonesse isegi ühtegi juhet," lausus 19.30 paiku õnnetuskohale jõudnud tallinaine, kes põlengu puhkemise ajaks oli tööpäeva lõpetanud ja koju läinud.

Hoone hävis tules täielikult, püsti jäid vaid kiviseinad.

Kustutustööd kestsid hommikuni, kuna heinapallidesse tekkis üha uusi tulepesasid.

Mees, kes kell 17.30 võttis põlema süttinud hoone kõrvalt tallist hobuse haagisele ja sõitis koos tütrega Paikusele trenni, rääkis, et sel ajal polnud põlengust märkigi. "Ümberringi oli tavaline liikumine," lausus ta. "Poleks osanud kuidagi tulla selle peale, et see rutiin võib ühtäkki muutuda."

Minister sõidab Torisse olukorraga tutvuma

Maaeluminister Urmas Kruuse sõidab Pärnumaale Torisse olukorraga tutvuma. Tall on osa riigile kuuluvast ajaloolisest Tori hobusekasvandusest, kuhu plaanitakse rajada rahvusvaheline hobumajanduse kompetentsikeskus.

Praegu rendib ja haldab kasvandust OÜ Tori Hobusekasvandus.  

Tagasi üles