Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pärnus märgatud viga saanud nugis läheb Järvamaale kosuma

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tähelepanelik mees märkas eile Pärnus uimast, ilmselt autolt löögi saanud noort nugist, kes Eesti metsloomaühingu abiga nüüd ravi saab ja loodetavasti juba peagi loodusesse tagasi pääseb. | FOTO: Eesti metsloomaühing

Tähelepanelik mees märkas eile Pärnus uimast, ilmselt autolt löögi saanud noort nugist, kes Eesti metsloomaühingu abiga nüüd ravi saab ja loodetavasti juba peagi loodusesse tagasi pääseb.

Vigastatud nugist silmanud mees viis nõrga looma ööseks koju, kus loid metsaasukas pesukaussi magama jäi.

Eesti metsloomaühingu Järvamaa piirkonna juhi Virge Võsujala sõnade kohaselt sõidutati nugis täna Tallinna röntgenipilti tegema ja selgus, et luumurde loomal ei esine ja nugis viiakse Järvamaale kosuma.

"Kui nugisel on peapõrutus, toibub ta kiiresti. Loodetavasti saab ta umbes nädala pärast metsa lasta," ütles Võsujalg.

Metsloomaühing ravib loomi annetuste toel. Pärnus leitud nugise ravi toetamiseks leiab infot Eesti metsloomaühingu Facebooki lehelt.

Võsujala jutu järgi viiakse loomake paranemise järel metsa, oma loomulikku elukeskkonda.

Eesti metsloomaühing on Võsujala sõnutsi aidanud tänavu nelja nugist. "Metsi võetakse maha ja nugised satuvad järjest rohkem linna elama," seletas Võsujalg.

Võsujala jutu järgi võivad noored nugised inimestega kokku puutudes ja toitu saades neisse kiinduda. "Vanemad nugised on tavaliselt agressiivsemad," lisas Võsujalg.

Tagasi üles