R, 30.09.2022

Pernova hariduskeskus pälvis tunnustuse

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Pernova hariduskeskus pälvis tunnustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pernova loodusmaja. Arhiivifoto.
Pernova loodusmaja. Arhiivifoto. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Noortevaldkonna tunnustuskonkursil valiti aasta huvikooliks Pernova hariduskeskus.

Huvikooli kategoorias esitati nominentideks veel Narva noorte meremeeste klubi ja Shaté tantsukool.

Tseremoonial sündmuskeskuses SpaceX tunnustas ja tänas noortevaldkonna silmapaistvamaid tegijaid haridus- ja teadusminister Mailis Reps. "Meie üha nutikamaks muutuv noorsootöö paistab väljaspool Eestit väga hästi silma, kuid noorsootöötajad Eestis kahjuks palju vähem, ehkki neil on noorte toetamisel väga tähtis roll," ütles minister. "Tunnustagem ja märgakem noorsootöötajate tööd! Oma panuse saab anda iga lapsevanem, kui ütleb näiteks järgmisel korral last huviringist või trennist koju tuues juhendajale, et hindab tema tööd. Muutus võib alata ühest sõnast, aitame sellele muutusele kaasa ja tunnustame noorsootöötajaid."

Pernova hariduskeskuse sildi all tegutsevad loodus-, tehnika- ja motomaja. Keskuses töötab 34 huviringi, kuhu on kaasatud sadu Pärnu linna ja valdade lapsi-noori. Noored saavad osaleda tegevuse kujundamisel: noorsootööd tehakse noortega, mitte noortele kui sihtrühmale.

Pernova hariduskeskuse üks eesmärke on ühtse õpperuumi arendamine Pärnu haridusmaastikul.

Hariduskeskus on ülelinnalise koostööprogrammi "Pärnu linn kui õpikeskus" idee ja põhimõtete edasikandja ja õpikeskkonna arendaja.

Lõppenud aasta oli hariduskeskusele väga tähtis: peale tavapärase huvitegevuse korraldamise panustas keskus alus- ja üldhariduse toetamisse, aitas luua nüüdisaegseid õpivõimalusi, mitmekesistas õpikeskkonda ja jagas kogemusi.

Keskuse tegevuse ja linna koostöömudeli vastu on tutnud suurt huvi kogu Eestis ja kaugemalgi. Pärnust on eeskuju võtnud Tartu ja Viljandi linn, kus on alustatud oma mudeli väljatöötamist.

Haridus- ja teadusministeerium koostöös Eesti noorsootöö keskusega tunnustab igal aastal kogu riigi noorsootöö parimaid, nii isikuid kui organisatsioone, kes on panustanud noorsootöösse, valdkonda edendanud, algatanud tegemisi ja mõjutanud valdkonna arengut kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.

Tunnustust väärivaid kandidaate oli võimalik esitada 12 kategoorias. Kokku seati üles 146 kandidaati, keda hindas noortevaldkonna esindajatest ja noortest koosnev komisjon.

Märksõnad
Tagasi üles