Õdede liit valis aasta hooldustöötajaks Pärnu haigla hooldaja

Eesti õdede liit valis aasta hooldustöötajaks Ene Kodasma.

FOTO: Eda Amur

Eesti õdede liidu hooldustöötajate seltsing kuulutas aasta hooldustöötajaks 14 aastat Pärnu haiglas töötanud Ene Kodasma.

“Kodasma on pikaajalise töökogemusega hinnatud hooldustöötaja, kes leiab hõlpsasti usaldusväärse kontakti nii patsiendi, tema lähedaste kui ka ülejäänud tervishoiumeeskonnaga. Aastate jooksul on temast kujunenud mentor ja tunnustatud praktikajuhendaja, kelle erialane professionaalsus on paljudele eeskujuks,” rääkis Eesti õdede liidu hooldustöötajate seltsingu esimees Erika Pärnala.

Kodasma omandas hooldustöötaja kutse Pärnumaa kutsehariduskeskuses 2005. aastal ja asus seejärel Pärnu haigla õendusosakonna hooldaja ametikohale, kus töötab siiani. Eelmisel aastal tunnustati Kodasmad Pärnu aasta hooldustöötaja tiitliga.

“Hooldustöötaja töö on nii vaimselt kui füüsiliselt raske, kuid vananevas ühiskonnas asendamatu,” selgitas Pärnala. “Hooldustöötajaid tunnustada on väga oluline selleks, et valdkonda tuleks rohkem motiveeritud kutsetunnistusega töötajaid. Töö ja kutseala väärtustamiseks on vaja reguleerida töökoormust ja -tasu hooldekodudes nagu meditsiiniteenust osutavates asutustes.”

Eestis tegutseb 3668 hooldustöötajat, kellest 1050-l on kutsekoja andmetel kutsetunnistus.

Eesti õdede liit on suurim õendustöötajate kutseorganisatsioon Eestis. Liit on seadnud eesmärgiks elanike tervise, õendustöötajate kutse arengu ja inimeste terviseteadlikkuse edendamise.

Tagasi üles