K, 5.10.2022

Messil pakuti tööd, nõustamist ja kommi

Tõnu Kann
, reporter
Messil pakuti tööd, nõustamist ja kommi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muu hulgas oli siinsel messil oma­jagu tööpakkumisi teenindussfääris.
Muu hulgas oli siinsel messil oma­jagu tööpakkumisi teenindussfääris. Foto: Mailiis Ollino

Eilsel Pärnu töö- ja karjäärimessil kontserdimajas vedelesid ettevõtete reklaamilaudadel küllap sajad tööpakkumised. Et mess toimus kesknädalal kõige kibedamal tööajal, võis arvata, et see tööta rahvale mõeldud oli, aga mitte ainult.

Uudistama tulnuid oli nii palju, et liikunuks seal üksnes linna töötud, poleks neist seal puudunud ükski, arvestades, et Pärnus on registreeritud töötuid umbes 1500. Sealjuures inimesi tuli ja läks, ilma et rahva koguhulk oleks märkimisväärselt vähenenud.

Messile sisenejat võis ehmatada, et esimene laud, mille ette ta kõigepealt sattus, kutsus tööle Soome, selle kõrval teine Lätti ja kolmandat kaunistas Saksamaa laualipp.

“Puhutteko suomea?” küsis põhjamaine iludus viisakalt esimese laua tagant, kui ta ette seisma jäin. Kuuldes, et tegu pole suurema keeleoskajaga, kes pealegi töötab kohaliku ajalehe juures ega kipu Soome, kaotas neiu huvi, kuid libistas mu kätte siiski kopsaka eestikeelse brošüüri, kus muu hulgas kirjas, millest meie poliitikute enamus valjult kõneldagi ei taha.

Märksõnad
Tagasi üles