K, 27.09.2023

Pärnu–Lelle raudteel kavandatakse kuue miljoni euro eest remonti

Facebook
Comments
Pärnust ligemale 70 kilomeetri kaugusele Lellesse sai reisirongiga sõita eelmise aasta lõpuni.
Pärnust ligemale 70 kilomeetri kaugusele Lellesse sai reisirongiga sõita eelmise aasta lõpuni. Foto: Urmas Luik

Osaühing Rail Baltic plaanib remontida mullu reisirongiliikluseks suletud Lelle–Pärnu raudteelõigu, tööde hinnaks tõotab hiljutise analüüsi kohaselt kujuneda umbes kuus miljonit eurot.

Ligemale 70kilomeetrise lõigu remondil plaanitakse vahetada liiprid, lõiguti rööpad ja teha mõnes kohas ballastitöid.

Rail Balticu projekti Eesti koordinaatori Kristjan Kaunissaare sõnutsi plaanitakse raudteelõik korda teha selleks, et vedada raudtee ehituseks vajalikke materjale: nii ehitusmaavarasid, liipreid kui rööpaid.

„Ehitusmaavarade kohalt on oluline põlevkivi aherainena kaevandatud lubjakivist toodetud killustiku vedamine raudteed mööda,” seletas Kaunissaare. „Kui mujal Eesti raudteedel on selline valmidus olemas, siis just Lelle–Pärnu lõik seda praeguses seisukorras ei võimalda."

Aherainest toodetud killustiku kasutamine raudtee mulde kihtides aitaks Kaunissaare jutu järgi säästa kaevandamismahte.

„Raudteed pidi on selliste materjalide vedu tunduvalt otstarbekam ja säästvam lahendus kui mööda maanteid. See aitaks vähendada vedudest tulenevat õhusaastet ja säästa põhimaanteid,” ütles koordinaator.

Kaunissaare ütles, et remondi rahastamisvõimalusi veel arutatakse. Tööde tegemist võiks koordinaatori ütlust mööda eeldada kõige hiljem järgmisel ehitusperioodil.

Reisirongiliiklus Pärnu ja Lelle vahel katkes mullu 8. detsembril õhtuse Pärnu–Tallinna reisiga. Sellega lõppes pea 90aastane rongiühendus Pärnu ja pealinna vahel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles