Saun toodab Pärnu linnale järjepanu miinust (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Remondiga vähenes saunaala pea poole võrra, ent saunatajate hulkki on 1995. aastaga võrreldes, mil hoone ehitati, Eino-Jüri Laarmanni jutu järgi samuti pea poole võrra langenud: 26 000 külastuskorrani aastas.
Remondiga vähenes saunaala pea poole võrra, ent saunatajate hulkki on 1995. aastaga võrreldes, mil hoone ehitati, Eino-Jüri Laarmanni jutu järgi samuti pea poole võrra langenud: 26 000 külastuskorrani aastas. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnasauna haldava osaühingu Kümblus läinudaas­tane majandusaru­anne näitas küll aasta kokkuvõttes 26 350- eurost kasumit, aga suuresti tuli see Pärnu linna siht­finantseerimise arvelt. Nimelt eraldas linnavalitsus Karja tänaval asuva linnasauna remondiks 83 760 eurot.

Nii Kümbluse nõukogu esimees Eino-Jüri Laarmann kui Pärnu voli­kogu esimees Andres Metsoja nõustuvad, et linna mulluse rahasüstita oleks saun miinuses nagu eelmistelgi aastatel.

“Tegelik olukord on selline, et kui linn toetab, saame sooduspiletitega saunateenust jätkata,” sõnas Laarmann. Et kümblusasutuse kulud-tulud tasakaalus püsiks, peaks sauna­pilet tema hinnangul maksma pisut üle kuue euro. Sellist hinda ei kannataks aga kohalikud saunatajad välja. 80 protsenti pesta soovijaist ostab praegu just 3,5eurose sooduspileti.

Tagasi üles