Sisukord
Uudised
Postimees

Saun toodab Pärnu linnale järjepanu miinust

2 min lugemist
Remondiga vähenes saunaala pea poole võrra, ent saunatajate hulkki on 1995. aastaga võrreldes, mil hoone ehitati, Eino-Jüri Laarmanni jutu järgi samuti pea poole võrra langenud: 26 000 külastuskorrani aastas. FOTO: Urmas Luik

Pärnu linnasauna haldava osaühingu Kümblus läinudaas­tane majandusaru­anne näitas küll aasta kokkuvõttes 26 350- eurost kasumit, aga suuresti tuli see Pärnu linna siht­finantseerimise arvelt. Nimelt eraldas linnavalitsus Karja tänaval asuva linnasauna remondiks 83 760 eurot.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nii Kümbluse nõukogu esimees Eino-Jüri Laarmann kui Pärnu voli­kogu esimees Andres Metsoja nõustuvad, et linna mulluse rahasüstita oleks saun miinuses nagu eelmistelgi aastatel.

“Tegelik olukord on selline, et kui linn toetab, saame sooduspiletitega saunateenust jätkata,” sõnas Laarmann. Et kümblusasutuse kulud-tulud tasakaalus püsiks, peaks sauna­pilet tema hinnangul maksma pisut üle kuue euro. Sellist hinda ei kannataks aga kohalikud saunatajad välja. 80 protsenti pesta soovijaist ostab praegu just 3,5eurose sooduspileti.

27.04.2019 02.05.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto