E, 2.10.2023

Tudengid seilavad purjeregatil mitu tuhat meremiili

Kristo Niglas
, Reporter
Facebook
Comments
Eile ­pikale teele asunud Hans Erik Malm näeb oma habemega välja juba praegu kui merekaru, kuid purjetamisega on ta seni vähe kokku puutunud.
Eile ­pikale teele asunud Hans Erik Malm näeb oma habemega välja juba praegu kui merekaru, kuid purjetamisega on ta seni vähe kokku puutunud. Foto: Elin Hein

Kaks suvepea­linna tudengist matkaselli võtavad purjekal ette mitme tuhande meremiilise purjetamisrännaku. Ühel neist on alaga vähe kokkupuudet, aga teine on pisut vilunum seilaja. Mõlemad noormehed ootavad retke huviga.

Eile asus Tallinnast Taani poole teele purjeka Tuulelind pardal Pärnust pärit Eesti mereakadeemia tudeng Hans Erik Malm. Sinna sõidu eesmärk on osaleda juulist augustini vältaval rahvusvahelisel purjeregatil The Tall Ships Races, mis sõidetakse Taani ja Norra sadamalinnade vahel. Ainuüksi meresõit Tallinnast Taani Aalborgi küünib 750 meremiilini.

Malm õpib mereakadeemias mereveonduse ja sadamatöö eriala. Tema vahetus kestab kokku kolm nädalat, mille käigus sõidab esmalt Taani ja esimese võistlussõidu Norra Fredrikstadi linna. “Kui kandideerisin, siis arvasin, et 100 inimesest viis saab,” selgitas ta. Tegelikult oli regatile 30 kohta ja selleks ajaks oli soovi avaldanud veerandsada huvilist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles