Jannseni Rimi suleb septembris aastaks uksed

Neste automaattankla ja Ülejõe apteegi vahelised majad lammutatakse ja nende asemele ehitatakse Jannseni keskus.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnusse Jannseni ja Tallinna maantee ristmikule kavandatava kaubanduskeskuse lugu saab peagi järgmise peatüki: praegune mini-Rimi suletakse sügisel ja uuenenud keskus avab eeldatavasti uksed tuleva aasta lõpus.

Rimi Baltic AB tütarettevõte Kinnisvaravalduse AS on kaua kavandanud Neste automaattankla ja Ülejõe apteegi vahelised majad lammutada ja ehitada nende asemele Jannseni keskus. Äsja sai arendaja linnalt rohelise tule ehitusloa näol.

“Järgmiseks plaanime olemasoleva kaupluse septembris sulgeda,” sedastas Rimi Eesti kommunikatsioonijuht Katrin Bats. “Hooned lammutatakse ja uue keskuse Rimiga loodame avada tuleva aasta lõpus.”

Suurem keskus koosneb kahest osast: senisest asukohast veidi Vana-Pärnu poole jäävast Rimist ja Noortepargi-poolsest neljakorruselisest büroo- ja eluruumide kompleksist.

Hoone ehitusalune pindala on ligemale poolteist tuhat ruutmeetrit, neljakorruselise osa tuleb 15 ja ühekorruseline viie meetri kõrgune. Esimesele korrusele on mõeldud kaubanduspinnad, teisele ja kolmandale bürooruumid ja neljandale kaheksa korterit.

Keskuse juurde kavandatakse kaks parklat: Neste tankla ja keskuse vahele tuleks 45 ja Uus-Sauga tänava algusesse 57 autokohta. Parklatesse pääseb Jannseni ja Uus-Sauga tänavalt.

Tagasi üles