Sindi hundipäästmine pürib aasta kõige loomasõbralikumaks teoks

Sindi paisult päästetud hunt kosus Pärnu Terveksi loomakliinikus ja pääses juba samal päeval metsade vahel vabadusse.

FOTO: Mailiis Ollino

Eesti loomakaitse seltsi aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo konkursil pretendeerib loomasõbralikumaks teoks veebruaris Sindi paisul tööd teinud kolme noormehe tegutsemine. Nemad päästsid läbi jõejää vajunud hundi ja toimetasid ta Pärnu loomakliinikusse.

Loomasõbralikema teo kandidaadid on veel jaekettides puurikanade munade müügist loobumine aastaks 2026 ja Eesti metsloomaühingu ennastunustav metsloomade abistamine ja päästmine.

Kõige loomavaenulikumate tegude nimekirjas on karusloomafarmide keelustamist käsitleva eelnõu  tagasilükkamine riigikogus, juhtum Prangli saarel, kus purjus mees tulistas koera, ja Dava Foodsis kanade tapmine õhupüssiga.

„Loomasõbralikema ja -vaenulikema teo valimisega püüame juhtida inimeste tähelepanu loomadega seotud juhtumitele ja nende tagajärgedele. Tunnustame neid, kes on loomi hädas märganud ja andnud oma panuse nende aitamiseks, teisalt soovime tähelepanu tõmmata ühiskonnas valitsevatele probleemidele,” selgitas Eesti loomakaitse seltsi juhatuse liige Geit Karurahu.

Kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu saab valida oktoobri jooksul loomakaitse seltsi kodulehel.

Kolme loomasõbraliku teo sekka ei pääsenud kasside kiipimine ja steriliseerimine Anija vallas ega Venemaa karu Proša kinnipüüdmine ja loomaaeda toimetamine, et loom kodumaale tagasi sõidutada.

Loomavaenulikest tegudest ei jõudnud avalikule hääletusele raierahu rikkumine, selfitegijate ja teadmatute inimeste tõttu viigripoja loodusest eraldamine ega Aegviidu karu mahalaskmine.

Loomakaitse selts valib kõige loomasõbralikumat ja -vaenulikumat tegu 19. korda.

Tagasi üles