Kunstikooli ja kunstide maja asemele tekib kunstide kool

Pärnu Postimees
Copy
Pärnu kunstide majas saab huviharidust üle 500 õpilase.
Pärnu kunstide majas saab huviharidust üle 500 õpilase. Foto: Ardi Truija

Pärnu linnavolikogu otsustas lõpetada Pärnu kunstikooli kui iseseisva asutuse tegevuse ja liita kool Pärnu kunstide majaga. Ühendatud huvikoolid nimetatakse 1. septembrist ümber Pärnu kunstide kooliks.

Pühavaimu 8 asuvas Pärnu kunstide maja stuudiotes õpib 534 õpilast tantsu, kunsti, muusika ja teatri suunal.

Pärnu kunstikool on 236 õpilase ja 15 täiskasvanud õppijaga huvikool, mis annab kunstiõpet suvepealinnas Paul Kerese 3 ja käsitööõpet Tõstamaal Varbla maantee 24.

Pärnu linnavalitsuse meedianõuniku Teet Roosaare sõnutsi oli otstarbekas liita mõlemad asutused, senisest mitmekülgsemat õpet võimaldavaks kultuurihuvihariduskeskuseks. “Muudatuse tulemusena korrastub Pärnu huvikoolide võrk ja tõuseb huvihariduse kvaliteet,” selgitas Roosaar.

Ükski eriala kahe kooli ühendamisel ei kao: õpet jätkatakse senistel huvialadel, lisandub uusigi. Loodava huvikooli struktuur jaguneb üldjuhtimise ja nelja õppetooli vahel: kujutava kunsti ja käsitöö õppetool ning muusika, tantsu ja teatri õppetool.

Kujutava kunsti ja käsitöö õppetooli alla kuuluvad mitmeaastane süsteemne kunstiõpe, kunstiringid, ettevalmistus kunstikõrgkooli astumiseks, animatsiooni, fotograafia, graafilise disaini ringid, rahvusliku käsitöö ja muud käsitööringid. Peale õppekavapõhise töö korraldatakse kunstikonkursse, festivale, töötube ja kursusi.

Muusika õppetooli alla kuuluvad instrumendiõpe, ansamblid, orkester, solistiõpe, koorilaul, helistuudios tegutsemine. Igapäevase õppetöö kõrval korraldatakse õpitube, konkursse ja festivale.

Teatri õppetooli alla kuuluvad draamastuudiod eri vanuses õpilastele. Tulevikus on soov luua sõnakunsti ja esinemisoskuste ringid ja kursused. Teatriõppe kaudu võiks meedianõuniku jutu järgi peale draamastuudiote saada õpet iga inimene, kes soovib täiendada avaliku esinemise oskusi, pidada kõnet, teha avalikku ettekannet.

Tantsu õppetooli eesmärk on peale eri tantsuliikide õpetamise liikumisharjumust kasvatada. Tants on üks populaarsemaid valdkondi ja munitsipaalhuvikooli ülesanne on pakkuda võimalusi (näiteks seltskonnatantsu kursusi), mida erahuvikoolides ei ole. Õppekavade dubleerimise vältimiseks tehakse koostööd erahuvikoolidega.

Kunstide maja ja kunstikooli õpilased jätkavad 1. septembrist Pärnu kunstide kooli õpilastena, kellele jäävad kehtima praegused õppetasud.

Uut kooli hakkab juhtima Pärnu kunstide maja praegune direktor Kristel Kallau, kes varem juhtis Pärnu kunstikooli. Mõlema kooli töötajad lähevad loodavasse ühendkooli üle töölepingu seaduse alusel. 

Pärnu kunstikooli ja kunstide maja liitmise tulemusena korrastub linna huvikoolide võrk ja tõuseb huvihariduse kvaliteet.
Pärnu kunstikooli ja kunstide maja liitmise tulemusena korrastub linna huvikoolide võrk ja tõuseb huvihariduse kvaliteet. Foto: Henn Soodla
Tagasi üles