N, 2.02.2023

Pärnakad võistlevad Eesti Laulul koletiste ja jaapani keelega

Lauri Mutso
, Ajakirjanik
Pärnakad võistlevad Eesti Laulul koletiste ja jaapani keelega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bedwettersi Eesti Laulu singel “Monsters” on juba kolmas muusikavideoga lugu bändi tagasitulekust.
Bedwettersi Eesti Laulu singel “Monsters” on juba kolmas muusikavideoga lugu bändi tagasitulekust. Foto: Bedwetters

Tänavusel Eesti Laulu konkursil saavad kodumaakonna inimesed kaasa elada mitmele kohalikule või siit kandist pärit muusikule. Sel korral on platsis suvel tagasi püünele tulnud Bedwetters ja teisele katsele läheb ka Frederik Küüts Anettiga. Nüüd on avaldatud kõigi osalejate muusikavideodki.

Bedwetters on konkursil pop-pungilooga “Monsters” (“Koletised”) “See oli üks radikaalne purakas, mis vajas väljalaskmist,” meenutas bändi laulja Joosep Järvesaar laulu sündi. Loo valmimine tõi vaeva ja ebamugavustunde asemele kergenduse.

“Monsters” on kolmas singel ajast, kui Bedwetters suvel taas tegutsema asus.

Samuti on oma looga platsis 2021. asutatud Neon Letters ja Pärnus elav jaapanlanna Maiko Tammik jaapani- ja ingliskeelse poplauluga “Tokimeki” (eesti keeli võiks see tähendada armumisel tekkivat südamepuperdust või elevust). Dueti moodustavad pärnakas Aap-Eerik Lai ja tallinlane Johanna Holvandus.

Maiko Tammik, kelle abikaasa on eestlane, on Pärnus elanud juba neli aastat, kuid enne seda on ta oma lauluoskusi silunud nii kodumaal Tokyos kui New Yorgis ja Vancouveris. Pärnus on ta käinud WAFi laulukoolis ja püüdnud varemgi Eesti Laulule pääseda.

Frederik Küüts ehk Fredi on taas kampa löönud Anett Kulbiniga ja koos on nad teinud bluusiliku loo “You Need to Move On” (“Sa pead edasi liikuma”). Viimane kord jõudsid Anett x Fredi 2020. aastal lausa Eesti Laulu finaali ja tulid kolmandaks.

Eesti Laulu poolfinaalid toimuvad 12. ja 14. jaanuaril, kuid võtja selgub 11. veebruaril finaalis.

Märksõnad
Tagasi üles