Mai kooli õppealajuhataja Olga Hool oli hetkel, kui välk puud tabas, mõnekümne meetri kaugusel koolimajas. Tema kabineti aknad jäävad just selle kase poole, kuhu välk sisse lõi. “Ühtäkki käis väga kõva pauk ja koolis hakkas tööle signalisatsioon,” meenutas ta ehmatavat vahejuhtumit.
Hool arvas esiti, et välk lõi koolimajja sisse. Seda, et piksenool tabas hoovis asuvat puud, märkas ta hiljem, sest kooretükid, mis tabamuse järel laiali lendasid, paiskusid Mai tänava poole.
Õppealajuhataja tõdes, et kärgatus oli küll kõva, aga mitte hirmsam kui mõne muu äikesetormi ajal. “Muidugi ehmusin, sest kärgatus, kui välk kusagile lähedale sisse lööb, on kõva,” tunnistas ta. “Aga nii on ju iga äikese ajal: ikka müristab, kui välku lööb. Eelmise nädala lõpul oli teistelgi päevadel samasugust müristamist.”
Õppealajuhataja sõnutsi on reede õhtul välgutabamuse saanud puu kujunenud omamoodi vaatamisväärsuseks, sest pärast seda, kui somes hakkasid levima pildid sellestsamast puust, on käinud seda uudistamas kümned inimesed.
Mai kooli direktori Silja Kikerpilli sõnutsi puusse löönud välk suuremat kahju koolimajas ei tekitanud. “Mõned arvutid ei hakanud esmaspäeva hommikul tööle, aga meie arvutispetsialist arvas, et need saab peagi korda,” ütles ta.
Direktori jutu järgi vaatavad arboristid välgutabamuse saanud kasepuu üle ja siis selgub, milline saatus teda ootab: kas tuleb maha võtta või saab teda ravida.